Zagreb u četvrtfinalu Lige prvaka!

Bojan Poturica, Karlo Dževerlija • nedjelja, 21.12.2003.

Rukometaši Zagreba "pregazili" su švicarski Winterthur u uzvratnom susretu Lige prvaka. "Domaći dečki" su pobijedili s 32:24 i tako nadoknadili zaostatak od -3. Zagrepčani će sutra u 14 sati saznati protivnika u četvrtinalu...

Zagreb - Winterthur 32:24
Zagreb, 21. 12. 2003. Ledena dvorana Doma sportova, 8.000 gledatelja

Zagreb: Kelentrić, Bouček, Stoilov, Sulić 3, Maglajlija 1, Vuković 2, Paljar, Lacković 7 (1), Špoljarić 3, Vori 1, Šprem 7 (1), Zidrum, Majnov 4, Horvat 4.
Trener: Lino Červar

Winterthur: Stankewicz, Ryffel, Gehring, M. Liniger 7 (2), Ursic 2, Lieberherr 2, R. Liniger 1, Paek 3, Schiegg, Cho 4, Kipili, Oltmanns, Gautschi 4, Scheuner 1.
Trener: Ferenc Buday

Isključenja: Zagreb 16 minuta, Winterthur 2 minute
Sedmerci: Zagreb 3 (2), Winterthur 2 (2).

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

Velika predstava u Domu sportova! 8.000 gledatelja u Ledenoj dvorani moglo je otići i više nego zadovoljno.

Rukometaši Zagreba su veličanstvenom igrom svladali Švicarce rezultatom 32:24 i tako se plasirali među osam najboljih europskih momčadi.

Mario Kelentrić (15 obrana) je bio sjajan na golu, a njegove obrane u većini slučajeva su rezultirale kontroma odlično raspoloženog Gorana Šprema (sedam golova). Veliku predstavu pružio je i Blaženko Lacković s također sedam golova.

Slika 2 od 3.

Nakon teškog i neizvjesnog prvog dijela (14:12), prekretnica susreta dogodila se u drugom poluvremenu. Odmah nakon izlaska iz svlačionice, u samo pet minuta Zagreb odlazi na +5 (18:13).

U tom je vremenu na domaćim vratima sjajno "radio" Kelentrić čije su obrane u kontranapad katapultirale danas ubojitijeg Šprema.

Utakmica je praktički odlučena do sredine nastavka kada je Zagreb vođen glasnim bodrenjem pune dvorane zacemetirao 23:15, osam velikih pogodaka prednosti za mirno privođenje utakmice kraju.

Sutra s početkom u 14 sati izabranici Lina Červara saznat će protivnika u četvrtfinalu ovog natjecanja.