Zimski sportovi

Zagreb protiv Mladosti na +2

Damir Gluhak • srijeda, 03.12.2003.

Večeras je u utakmici Panonske lige favorizirani i mnogo iskusniji Zagreb uz dosta problema pobijedio momčad Mladosti, rezultatom 9:7. Početak utakmice je prošao prema očekivanju u dominaciji Zagreba koji su u susret ušli dosta ozbiljno i čak šest golova ubacili u mrežu "žutih", te rijetkim pokušajima kontranapada Mladosti, ali za razliku od prošlih utakmica, uspjeli su zabiti dva gola preko vrlo dobrog Ševića.

Slika 1 od 2.

Kada je Smojver početkom druge trećine postigao svoj drugi gol, činilo se da će do kraja biti prava golijada i možda rekordni broj pogodaka na strani Mladosti. Nakon ponovo odlično izvedene kontre Mladosti, Lipovac zabija i "žuti" kao da dobivaju krila. Više se nije igralo samo pred njihovim golom, već se u potpunosti otvaraju i igraju sasvim ravnopravnu utakmicu i nakon prilika s obje strane, zabijaju do kraja trećine još dva gola, te prije posljednjeg dijela utakmice unose nervozu u igrače Zagreba.

U 43. minuti Ivšac smanjuje na 6:7 i na pomolu je iznenađenje. Ipak, Pokos dvama pogocima u dvije minute rješava utakmicu neizvjesnosti. Na kraju je ponajbolji "mladostaš" Voučko uspio svladati neraspoloženog vratara Zagreba Belića, koji je "uspio" zaslužiti i isključenje.

Strijelci za Zagreb su: Pokos (3), a kapetan Jelenek, Smojver i Rojšek po 2 pogotka. Za Mladost; Šević i Voučko po 2, Lipovac, Kučiš i Ivšac.