Lokomotiva - Hajduk: Lošom igrom do osmice

Hrvatskoi nogometni kup 2000/2001, šesnaestina finala
NK LOKOMOTIVA CESTORAD - HNK HAJDUK 1:8 (1:2)
Gledatelja: 1000, sudac: Željko Širić (Osijek)
Strijelci: 15- Plavšić -11m (Lokomotiva); 22- Leko, 23- Bubalo, 59- Grdić, 61- Božac, 75- Bubalo, 77- Leko -11m, 79 -I. Bošnjak, 90- Bubalo (Hajduk).

NK LOKOMOTIVA: Marčetić 6, J. Bošnjak 5, Jurkić 5.5, Piperković 5.5(od 69. Čačić 5), Novoselac 5.5, Šitum 5.5, Beljo 5 (od 59. Pavelić 5.5), Plavšić 6(od 76. Grigić -), Šola 5.5, Hadju 5.5, Krolo 5.

HNK HAJDUK: Sunara 6, Gjuzelov 6.5, Božac 6.5, Grdić 5.5(od 61. Srna 6), Bubalo 7.5, Musa 6, Bilić 6 (od 57. I. Bošnjak 6), Leko 7, Andrić 6.5 (od 64. Špalj 6), Puljiz 6, Carević 6.5.

Žuti kartoni: J. Bošnjak - 60 (Lokomotiva); Sunara -15, Đuzelov - 49(Hajduk).

Svoju utakmicu 1/16 finala hrvatskog nogometnog kupa, Hajduk je u Vinkovcima riješio kao u snovima, premda rezultat na početku utakmice Splićanima nije išao na ruku.

Od samog početka utakmice, igrala se viktorija pred golom vinkovačkog trećeligaša Lokomotive. No, u 15. minuti neoprezna splitska obrana pušta kapetana Lokomotive Hadjuia u vlastiti šesnaesterac. Jedino rješenje je bio prekršaj vratara Sunare nad hitrim napadačem. Sudac Širić je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Plavšić. Sedam minuta trajalo je slavlje na tribinama malog stadiona "Lenije", a neki su već u svojim glavama vidjeli naslove u dnevnom tisku, tipa - Hajdukovo Dugo Selo!. No, Hajduk nije imao svoje Dugo Selo što je dokazao Leko u 22. minuti nakon što je krasnim lobom prevario do tada odličnog vratara domaćih, te poravnao rezultat na 1:1. Već u idućoj akciji Bubalo dovodi Hajduk u vodstvo. Rezultatom 2:1 za goste otišlo se na odmor. Hajduk je u tom prvom dijelu igrao ispod svoje razine, rekli bi smo, baš u rangu Lokomotive. Bez imalo angažiranosti igrači Zorana Vulića su ušli u ovaj susret.

U svlačionici je svakako bilo burno, čemu svjedoči nastavak susreta. Vidjeli smo sasvim novog Hajduka, premda ne još onog pravog. Bubalo je u 59. minuti osvojio loptu u gostujućem petercu, te asistirao za Grdića kojem nije bilo teško zatresi mrežu. Dvije minute potom, u listu strijelaca se upisuje i Božac nakon Musinog slobodnog udarca s desne strane. Čekalo se sve do 75. minute da bi ponovo vidjeli zgoditak. Carević daje dubinsku loptu za Bubala koji se po drugi put upisuje u listu strijelaca. Tekla je 77. minuta kada je Jurica Bošnjak rušio mladog Carevića u svom kaznenom prostoru. Širić je i ovaj put pokazao na izvođenje najstrože kazne. Siguran izvođač bio je Leko. U 79. minuti tribine su skočile. Pogodak je postigao Vinkovčanin u redovima Hajduka, Ivan Bošnjak. Točku na "i" stavio je Bubalo u sučevoj nadoknadi vremena. Splićani s jednom brigom manje mogu na put prema Rijeci, no budu li igrali kao u Vinkovcima, Rijeka će ih sigurno "potopiti".