Prekinut crni niz Osijeka protiv Dinama

Goran Štimec • nedjelja, 10.09.2000.

Zasluženo slavlje Osječana (dp)

U Sigetu je Hrv. dragovoljac savladao goste iz Varaždina s 3:1. Poveli su Varaždinci, dok su Sigećani pobjedu osigurali u 90. minuti postigavši dva pogotka. U drugom nedeljnom susretu Šibenik je bio bolji od Slaven Belupa.

U subotnjim utakmicama Cibalia nije uspjela protiv Marsonije ostvariti svoju prvu ovosezonsku pobjedu, dok su gosti iz Slavonskog Broda upisali prvi bod. Strijelci za 1:1 bili su Križanović (28), odnosno Olić iz jedanaesterca (60). U Čakovcu domaćin je poveo protiv Zagreba golom Kustera (21), no Baturina (25) euro-pogotkom izjednačuje. U nastavku Čakovec nije uspio iskoristiti dva igrača više, ostalo je 1:1.

Nešto kasnije igrali su Rijeka i Hajduk - "jadranski" derbi završio je bez pogodaka u jednoj ne baš prelijepoj utakmici. Najveće, pak, iznenađenje napravio je Osijek pobijedivši Dinamo usred Zagreba, što je prvi put da su Osječani uzeli sva tri boda protiv kluba iz Maksimira otkako je hrvatske lige. Strijelac je bio Vuica (65), a na pobjedu domaćina utjecalo je zasigurno i isključenje Igora Bišćana u 45. minuti susreta.