Mađarska - Rumunjska 30:27

Igor Dragozetić • utorak, 09.12.2003.

Reprezentativke Mađarske dugo su se mučile s čvrstom Rumunjskom, no sredinom drugog dijela uspjele su slomiti otpor i na kraju slaviti rezultatom 30:27...

Slika 2 od 3.

Uvodne minute susjedskog dvoboja između Mađarske i Rumunjske pripadaju Rumunjkama koje konstantno drže minimalnu prednost, a u 15. minuti dolaze na 8:5. Mađarska se budi i najprije dolazi do izjednačenja da bi pet minuta do odmora došli do tri pogotka viška (15:12). Igra u serijama se nastavlja i u završnici poluvremena koje pripada Rumunjskoj te se u drugi dio utakmice ulazi poravnatim rezultatom, 16:16.

Mađarice kreću angažirano te konstantno vode minimalnom prednošću. Rumunjska u 47. minuti dolazi do izjednačenja no za više od toga nisu imale moći. Izabranice Lajosa Mocsaija devet minuta prije kraja odlaze na četiri pogotka prednosti te do kraja rutinski čuvaju prednost.

Kod mađarske reprezentacije najviše golova postigle su Ferling i Radulovics, po devet, dok su Rumunjsku predvodile Dobrin i Senocico s po pet pogodaka.