Slovenija - Rumunjska 30:28

Igor Dragozetić • četvrtak, 11.12.2003.

Vodeći većim dijelom utakmice i pružajući kvalitetniju igru Slovenija je u posljednjem meču devetog dana natjecanja pobijedila Rumunjsku s 30:28...

Nakon početnog vodstva Rumunjske 1:0, Slovenija kreće u dobru seriju te do polovice poluvremena dolaze na 6:3. Rumunjke rade seriju 4:0 i preuzimaju prednost no ne zadugo jer uz pomoć svojih navijača Slovenke dolaze do pet pogodaka razlike (14:9) koju u samoj završnici Rumunjke smanjuju te se na odmor odlazi rezultatom 15:12.

Slovenija je čuvala prednost do 46. minute kada Rumunjke dolaze do izjednačenja 21:21, ali ne i do vodstva. Slovenija je kompaktnom i koncentriranom igrom sačuvala prednost ispred protivnica koje nisu imale dovoljno staloženosti u presudnim trenucima, na kraju slavivši 30:28.