Španjolska: Uspješan start Barcelone i Reala

Barcelona – Malaga 2:1
Deportivo – Athletic Bilbao 2:0
Sociedad – Racing Santander 2:2
Zaragoza – Espanyol 1:2

U subotu su odigrane prve utakmice premijernog kola španjolske nogometne lige. U njima su nastupila i dva najpoznatnija kluba, Real i Barcelona, i prošlogodišnji prvak, Deportivo, te su svi startali uspješno, pobjedama.

Real je na domaćem terenu imao vrlo tešku prepreku, klub koji slovi kao jedan od najvećih favorita u vogodišnjem prvenstvu, Valencija. Debitirala su i njihova dva najzvučnija pojačanaj ove godine, Deschamps i Zahovič, a upravo je Slovenac zamalo debitirao golom, ali je u najizglednijoj prigodi utakmice pogodio samo vratnicu. Bilo je neriješeno sve do 76. minute, kada je iz jedanaesterca, koji nije postojao, Mendieta doveo goste u vodstvo. No, samo dvije minute kasnije Raul je rijetko viđenim udarcem poravnao omjer, a pobjedu Madrižanima donio je pridošlica Figo pet minuta prije kraja.

Pobjede su ostvarili i Barcelona i Deportivo. Barcelona je, usprkos tijesnom rezultatu, potpuno nadigrala Malagu, a dvostruki strijelac bio je Rivaldo. Deportivo je golom tek u posljednjoj minuti osigurao pobjedu jer je sve do zadnje minute bilo 1:0, a gosti iz baskijskog glavnog grada su pokušavali izjednačiti. Neviđen preokret vidjeli smo u Zaragozi. Zaragoza je vodila sve do posljedjih trenutaka sa 1:0 i panično, sa čovjekom manje, branila domaća vrata. Ipak gosti su uspjeli postići dva gola u sudačkoj nadoknadi i ostvariti vrlo vrijednu pobjedu. Strijelci za Espanyol bili su Serrano i Galca.