FC Energie Cottbus Eintracht Frankfurt 2:1

Jurica Vranješ (Bayer), crveni karton 73. minuta
Marino Biliškov (Wolfsburg), od 64. minute
Samir Toplak (Bochum), 90 minuta
Andrej Panadić (HSV), 90 minuta
Niko Kovač (HSV), 90 minuta
Tomislav Piplica (Energie), 90 minuta

Na Olimpijskom stadionu u Münchenu Schalke 04 na gostovanju kod 60-era osvojio je bod koji mu je dostatan za trenutačno vodeću poziciju na tablici. Pogotkom Belgijanaca Mpenze poveli su gosti, a nakon dvije prečke Hässlera domaći su poravnali pogotkom Beirelea.

U prvom susretu 4. kola (petak) između Unterhachinga i gostiju iz Kaiserslauterna odigrana su potpuno dva različita poluvremena. Prvo su poluvrijeme domaći imali inicijativu, međutim bez konkretne završnice, a u drugom poluvremenu u potpunosti druga slika. Međutim, susret je završio bez pobjenika i pogodaka.

Kontrolirali su "apotekari" igru tokom cijelog prvog poluvremena u suretu protiv Kölna i poveli pogotkom Kirstena u 32. minuti, međutim nakon isključenja Vranješa Lottner je iz slobodnog udarca za Köln uspio poravnati rezultat. Ujedno je u susretu protiv Kölna, Robert Kovač ostvario je svoj 100. bundesligaški nastup.

Stuttgart je unatoč ranom vodstvu Bayerna (5, Jancker) pogotcima Thiama (30) i Balakova (62) preokrenuo je rezultat i time dokazao da Bayern nije nepobjediv.

Wolfsburg je tokom cijelog susreta diktirao tempo i nije dopustio Herthi nikakvo iznenađenje. Tek dvije minute prije kraja susreta uspjeli su gosti smanjiti rezultat na 2:1.

Hamburger SV uspio je na gostovanju u Bochumu doslovno pregaziti domaću momčad. Vodeći pogodak za HSV djelo je Nike Kovača u 24. minuti i osim postignutog pogotka bio je jedan od boljih igrača na terenu. Bochum nakon ovog poraza i dalje čeka na svoj drugi ovogodišnji pogodak.

Werder je nakon prikazane loše igre svom Weser-stadionu poražen od Borussije iz Dortmunda s 2:1 te je time Borrusia nastavila uspješan niz od četiri pobjede na gostovanjima.

U nedjeljna dva susreta Hansa je kod kuće odigrala "mršavih 0:0, dok je novi bundesligaš Energie Cottbus nakon četiri kola zabilježio prvu pobjedu savladavši goste iz Frankfurta.