Zimski sportovi

Montillet prva

Maša Babić • petak, 05.12.2003.

Pobjednica Olimpijskih igara u spustu Carole Montillet osvojila je i prvi spust sezone u kanadskom Lake Louisu. Bez problema Maontillet se sjurila do cilja za 1:34.03 minute. Svoj comeback potvrdila je i njemica Hilde Gerg koja je zaostala 16 stotinki iza Montillet i našla se na drugom mjestu. Na postolje se popela i amerikanka Kirsten L. Clark koja je pokazala odličnu formu zakasnivši za vodećom 30 stotinki.

Odlična je bila i olimpijska pobjednica u superveleslalomu Daniella Ceccarelli koja je startala treća i postavila odlično vrijeme koje je na kraju bilo dovoljno za peto mjesto. Švicarke Berthod i Borghi također su iskazale na prvom spustu sezone, bile su četvrta i šesta. Najveća njemačka uzdanica, jučer najbolja na treningu, Maria Riesch bila je tek osma, no Hilde Gerg je popravila moguće razočaranje. U spustaški vrh pokušala se nakon ozljede vratiti i ne potpuno spremna Isolde Kostner, no završila je tek 29. Caroline Lalive, treća na posljednjem treningu, završila je slično kao i Maria Riesch, na desetom mjestu. Austrijanke su bile daleko od postolja. najbliže su bile Alexandra Meissnitzer na sedmom i Ingrid Rumpfhuber na devetom mjestu. Kanađani su se pak nadali prvoj domaćoj pobjednici na domaćem terenu, no mlada nada Emily Brydon nakon odličnog drugog mjesta na treningu završila je tek 24.