Zimski sportovi

Austrijanke u vrhu, odlične Francuskinje

Maša Babić • nedjelja, 04.01.2004.

Uobičajeno za brze discipline Austrijanke su i danas zauzele sam vrh superveleslaloma u francuskom Mageveu. Odlične su bile i Francuskinje koje su svojim nastupima razveselile domaću publiku...

Cijelo postolje danas su zauzele Austrijanke Alexandra Meissnitzer, Renate Götschl i Michela Dorfmeister. Meissnitzer je ovaj put bila brža od Götschl koja je zaostala 21 stotinku, no još uvijek je vodeća u ukupnom poretku superveleslaloma. Treća je bila Michaela Dorfmeister sa 42 stotinke zaostatka. Na četvrto mjesto zasjela je domaća Carole Montillet, a samo dva mjesta iza, na sedmo i osmo, smjestile su se još dvije Francuskinje, Melanie Suchet i Ingrid Jacquemod. Suchet se spustila kao treća i postavila odlično vrijeme koje je uspjela prestići tek Hilde Gerg te je na kraju bila odlična sedma. Anja Pearson shvatila je da mora skijati i brze discipline ako želi osvojiti veliki kristalni globus te se prvi put ove sezone pojavila na startu superveleslaloma i, za razliku od spusta u St. Moritzu gdje je izletjela sa staze, osvojila odlično deveto mjesto i nove bodove. Najbolja švicarska skijašica danas bila je Catherine Borghi na 13. mjestu, no najveća senzacija današnjeg superveleslaloma je Martina Schild koja je na 14. mjesto došla čak sa startnim brojem 60. Mnogo skijašica danas nije završilo utrku, od njih 65 utrku je završilo samo 46.