Zamet "šetnjom" do lige za prvaka

Ivor Krapac • subota, 20.12.2003.

Dvojba oko posljednjeg sudionika rukometne "lige šest" riješena je bez puno neizvjesnosti. Utakmica koja je o svemu odlučivala, susret Zameta i Perutnine Pipo IPC, završila je s 37:20 za Riječane...

Zamet se, tako, pridružio Zagrebu, Metkoviću, Medveščak Infosistemu, Osijek Elektromodulu i Pipo IPC-u, koji su svoj plasman u borbu za prvaka i europske pozicije osigurali ranije.

Protiv gostiju iz Čakovca sve su riješili već u prvih 30 minuta, s velikih 10 golova razlike - 18:8. U 58. minuti prednost je porasla i do maksimalnih 18 pogodaka, 36:18... Hrvatin i Pejić zabili su najviše, sedam golova, dok je Nikola Blažičko bio uobičajeno sjajan na vratima, s 21 obranom. Zadravec je predvodio Pipo IPC, sa šest pogodaka.

Vani je ostala Crikvenica, kojoj nije pomoglo ni današnjih 24:23 u Splitu. Odlaze u "ligu desetorice", s prvom pozicijom u tom društvu i četiri bonus-boda. Pobjeda protiv oslabljenih Splićana (bez šestorice kažnjenih prvotimaca, suspendiranih zbog nedavnog štrajka) nije im donijela puno zadovoljstvo.

Put do dva boda nije bio lak - domaći su u 50. minuti vodili s 22:18, tri minute kasnije bilo je 23:20, no potom su Splićani ostali bez pogotka. Skoro sedam minuta... Crikvenica je iskoristila tu "crnu" fazu, pogodak Kutije minutu do kraja donio im je konačnih 24:23. Vukić je zabio pet puta za domaće, a Mavrović osam puta (tri iskorištena sedmerca) za Crikveničane. Treba istaknuti i odličan učinak vratara pobjedničke momčadi Darka Jeličića, koji je završio sa 17 obrana.

Rezultati, 15. kolo: Osijek Elektromodul - Ekol Ivančica 29:19 (18.12.), Zamet - Perutnina Pipo IPC 37:20, Đakovo - Metković 27:32, Split - Crikvenica 23:24, Moslavina - Dubrava 35:27, Varteks Di Caprio - Karlovac 33:26, Bjelovar - Umag (21.12.), Zagreb - Medveščak Infosistem (23.12.).