Manchester UTD – Anderlecht 5:1
GRUPA H
Barcelona – Leeds 4:0
Milan – Bešiktaš 4:1

Liga prvaka nastavljena je u srijedu, a na osam utakmica vidjeli samo čak 35 golova, što nam daje prosjek od gotovo 4.5 golova po utakmici. Fenomenalnom prosjeku pripomogli su i naši nogometaši Kovač i Tudor koji su bili strijelci u najefikasnijem susretu, koji se odigrao u Hamburgu. Taj susret ujedno je bio i repriza finala iz 1983. godine, kada se igrao Kup Prvaka. Tada je pobijedio Hamburg sa 1:0.

U utakmici između Hamburga i Juventusa ponovo smo bili svjedoci njemačkog preokreta. Torinezi su vodili sa 1:3, imali i mrtvu prigodu Kovačevića, ali se HSV vratio u igru. Mahdavikia je bio strijelac za 2:3, a isti igrač izborio se i za jedanesterac iz kojega je siguran bio Butt. Sa tribina se čulo poznato navijanje Butt, Butt, Butt, igrala se 72. minuta, a rezultat je bio 3:3. Domaćini su potpuno dominirali i u potpuno otvorenoj utakmici čak i poveli u 82. minuti. Strijelac je, na novu asistenciju Mahdavikie, bio Niko Kovač. Stadion je ekspolodirao, pobjeda se činila neminovnom, tim više što je HSV potpuo dominirao. Ali, tada je u akciji koja se nije činila pretjerano opasnom Barbarez povukao za dres Inzaghija, koji je svojim poznatim glumačkim padom iznudio jedanaesterac. Igrala se 88. minuta, Inzaghi je bio precizan i sa bijele točke. Ovaj puta nije se morao svađati oko izvođenja jedanaesterca jer nije bilo Del Piera u igri. Bio je to njegov treći zgoditak te večeri. Strijelac prvog gola na utakmici bio je Igor Tudor, naravno glavom, nakon kornera. No, niti on niti Panadić ne mogu se pohvaliti sjajnim utakmicama jer su obrane bile slabiji dio na utakmici. S druge strane Niko Kovač je ponovo bio jedan od najboljih na utakmici. Osim što je bio strijelac, bio je i začetnik gotovo svih opasnih akcija domaćih, koji su na debiju u Ligi prvaka pokazali odličan nogomet. Juventus se pak, pokazao ikusnijom momčadi, strpljivo su čekali svoje prigode, koje su uz pomoć obrane Hamburga pretvorili u golove.

U drugoj utakmici iste skupine Panathinaikos je vodio na domaćem terenu golom Warzyche sve do 83. minute, kada je izjednačenje Deportivu donio Naybet. Goran Vlaović susret je odgledao sa klupe, dok Danijel Šarić nije imao niti tu privilegiju.

Švedski Helsinborg nije uspio nakon eliminacije Intera prirediti još jedno iznenađenje. Poraženi su ob Bayerna sa 1:3. No sve je moglo biti drugačije da je krajem prvog dijela, pri rezultatu 0:1 za Bavarce, Roland Nilsson pogodio jedanaesterac. Za Helsinborg je cijeli susret odigrao Hrvat iz Švedske, Jozo Matovac. Identičnim rezultatom, samo na domaćem terenu Rosenborg je svladao Paris St Germain. To je malo iznenađenje jer su se Parižani prije sezone pojačali i najavljivali povratak u vrh francuskog i europskog nogometa. Gosti su poveli u 7. minuti, ali su ih do kraja utakmice Norvežani nadigrali i zasluženo pobijedili sa 3:1.

U grupama G i H vidjeli smo sve pobjede domaćina. Barcelona, Milan i Manchester bili su vrlo uvjerljivi, a PSV je uspio svladati Dinamo Kiev sa 2:1. To i nije neko iznenađenje jer su Kijevljani tek sjena momčadi koja je prije dvije godine došla do polufinala Lige prvaka. Zvonimir Boban zbog ozljede nije nastupio u solidnoj predstavi Milana, a Dražen Brnčić ušao je kao zamjena u 83. minuti.