Dinamu i Osijeku pobjede, Rijeka neodlučeno

Bernard Jurišić • četvrtak, 14.09.2000.

Hrvatski predstavnici u Kupu Uefe odlično su startali u prvim utakmicama. Sva tri kluba ostvarila su pozitivan rezultat i u uzvratu mogu očekivati lijepe stvari.

Slavio je Dinamo čak tri puta u Bratislavi (dp)

Nogometna večer startala je u 18 sati, a potrajat će sve do kraja dana. Prvi je na travnjak izašao Dinamo u Bratislavi i doslovno s 3:0 pregazi domaćeg Slovana. Strijelci za Dinamo bili su Mujčin (38), Cvitanović (61) i Pilipović u sudačkoj nadoknadi. Dinamo je pametnom igrom osigurao odličan rezultat za uzvrat i bilo bi pravo čuda ukoliko uzvratni susret ne bi bio samo formalnost. Na utakmici u Bratislavi bio je i Sport Netov fotoreporter, koji je već pripremio ekskluzivne materijale, izvještaj i fotografije s lica mjesta.

Osijek na gostovanju u Bröndbyju, kod danskog doprvaka, u 54. minuti riješio suret. Vodeći pogodak za Osječane djelo je Josipa Gašpara u 32. minuti, dok su Danci poravnali šest minuta kasnija (Jonson). Strijelac odlučujućeg pogotka u 54. minuti bio je Mitu što daje veliku nadu Osječanima za prolazak drugo kolo Kupa UEFA.

Posljednji na travnjak izašli su igrači Rijeke u Vigu, kod domaće Celte. Španjolci su apsolutni favoriti, međutim mlada riječka momčad uspjela se obraniti i ostvariti izvanredan rezultat 0:0. Kako bi se i ostvario prolazak u drugo kolo nakon današnjeg "bunkera" potrebno je i postići pogodak.