Tomislav Piplica, (Energie Cottbus), 90 minuta
Marijo Marić (Bochum), 90 minuta
Tomislav Marić (Wolfsburg), do 45. minute
Andrej Panadić (HSV), 90 minuta
Niko Kovač (HSV), 90 minuta

Bayer nastavlja svoj niz neuspješnih partija te je na svom terenu poražen od dosadašnjeg posljednjeg na tablici, Hanse Rostock. Nakon 476 dana Bayeru je ovo prvi poraz na svom stadionu. Gosti su već u 38. minuti imali vodstvo od 2:0, dok je početkom drugog poluvremena Rink uspio samo smanjiti na 1:2. Energie Cottbus i dalje je uredna "mušterija" na gostovanjima. Ovaj je puta poražen u Freiburgu s 4:1 iako su na poluvremenu imali dobar rezultat od 0:0 te su se tako nakon petog kola opet našli pri dnu tablice. Frankfurt je bez većih problema savladao 60-ere koji tokom cijelog susreta nisu ozbiljnije prijetili domaćem vrataru. Gosti su djelovali umorno čemu je uzrok najvjerojatnije bio susret 1. kola Kupa UEFA. Nakon početnih neuvjerljivih igara Bochum je uspio, u petom kolu, prekinuti lošu seriju i zabilježiti pobjedu protiv Wolfsburga. Nakon što je u posljednjim trenucima prvog susreta Lige prvaka prokockao pobjedu protiv Juventusa isto to ponovio je HSV u susretu petog kola protiv Borussije Dortmund. Uspio je HSV krajem prvog i početkom drugog dijela anulirati početnu prednostu Borussije, međutim samo devet minuta prije kraja gosti su pogotkom iz jedanaesterca osigurali tri boda. Unatoč problemima s ozlijeđenim igračima, Bayern nije imao problema s susjedima iz predgrađa. S 3:1 savladao je aktualni prvak Unterhaching i time se probio na vodeću poziciju. U jedino odigranom susretu u petak Kaiserslautern je uspio zabilježiti pobjedu protiv Kölna i to s dva pogotka u posljednim trenucima susreta.

U posljednja dva nedjeljna susreta Schalke 04 je propustio priliku pobjedom opet zasjeti na prvo mjesto. Protiv Bremena odigrao je Schalke samo 1:1. Hertha je tek krajem susreta s dva pogotka osigurala pobjedu protiv Stuttgarta.