Jug CO - Primorje EB 12:11 (2:4, 4:0, 2:4, 3:3, 1:0, 0:0)

Dubrovnik, 8. 5. 2004. Bazen u Kuparima, 700 gledatelja
Jug CO: Volarević, Joković, Burić, Računica 1, Kržić 3, Smodlaka 4, Marković, Bušlje, Sutić, Drobac, Fatović 2, Karač 2, Balić
Primorje EB Car, Burić 2, Gudić, Sablić, An. Brala, Franković 2, Tiškivskyj 1, Turina, Premuš 3, Kancijanić 1 (1), Beltrame 1, Bukovac 1, Al. Brala, Španjol
Trener: Željko Tonković
Igrač više: Jug CO 11 (7), Primorje EB 4 (2)
Četverci: Jug CO -, Primorje 1 (1)

Slika 2 od 2.

Iako je počeo finalni krug doigravanja iz kojeg ćemo dobiti novog prvaka Hrvatske, ništa se u ovogodišnjem omjeru između Juga i Primorja nije promijenilo. Jug je večeras u Kuparima po sedmi put ove sezone svladao riječko Primorje, ali kako ističe trener domaćina Emil Nikolić: "Ovaj put su bili jako blizu." Da, imali su Riječani pobjedu u ruci kod vodstva od 11:10 minutu prije kraja. Jug je ipak dobio, ali tek nakon produžetaka, rezultatom 12:11.

Kao i u prvom polufinalnom ogledu s Jadranom, Jugova obrana je bila neorganizirana na samom početku, te su Riječani brzo poveli s 3:0. Igor Računica dobio je nezahvalan zadatak čuvanja reprezentativca Nikole Frankovića što je u prvom poluvremenu odradio odlično, dok je napad Juga spremio šest golova u nizu iza leđa kapetana Primorja Davora Cara. Na odmor se otišlo sa 6:4 u korist Dubrovčana ponajviše zahvaljujući Mili Smodlaki i Ognjenu Kržiću.

Slika 1 od 1.

Treća je četvrtina ponovno pripala gostima kod kojih je Franković s dva projektila slomio Gorana Volarevića, ali i Računicu, dok se na poziciji centra raspucao Danijel Premuš, vrativši Primorje u igru za pobjedu izjednačivši na 8:8. Posljednji dio obilježila je nervozna igra Juga i nastavak dominacije Primorja, pa se ipak može reći kako je Jug isčupao produžetak u kojem je ipak bio bolji za gol Frana Karača, minutu prije kraja prvog produžetka.

Emil Nikolić dodao je kako se "ipak previše osjetio izostanak Tihomila Vranješa", a za drugu utakmicu u Rijeci najavljuje podizanje forme "jugaša" i igru s manje oscilacija, što znači i lov na drugu pobjedu. Primorju svakako ne vrijedi "treća sreća", ali oni su večeras pokazali da se Jug može pobijediti, pa neka je to i iz osme prilike.