Sixersima sedma uzastopna pobjeda

Ivan Varat • srijeda, 29.03.2000.

NBA: Sixersima 7. uzastopna pobjeda

Philadelphia 76-ersi pobijedili su u Minneapolisu u Target Centeru Minnesota Timberwolvese, što je Sixersima 7. uzastopna pobjeda. Sixersi su pobijedili zahvaljujući Allan Iversonu koji je postigao 43 koša uz 5 skokova, ali je i u posljednje dvije sekunde utakmice izborio prekršaj Garnetta i pogodio dva slobodna bacanja za pobjedu Sixersa.Vodili su 76-ersi 82:72 nakon treće četvrtine, a onda je Kevin Garnett (31 koš, 9 skokova) odigrao svoju dionicu i Wolvesi su dvije minute prije kraja došli samo na pola koša, a petnaest sekundi prije kraja po prvi su puta izjednačili od prve četvrtine, no tada je sve riješio Iverson. Toni Kukoč je ponovno započeo u prvoj petorci Sixersa, te za 33 minute postigao 13 koševa (5/8), te imao 6 skokova i 3 asistencije.Tyrone Hill je postigao 18 uz 14 skokova, te Theo Ratliff 14 koševa uz 5 blokada. Kod Wolvesal Brandon je postigao 14 koševa uz 12 asistencija, te Szczerbiak i B. Jackson po 12 koševa.

Žan Tabak nije ulazio u igru, dok Bruno Šundov nije bio u sastavu Dallasa.

Svi rezultati: Atlanta - Denver 116:111, Cleveland - Toronto 96:99, Miami - Phoenix 81:78, New Jersey - Indiana 111:106, Orlando - Boston 122:87, Minnesota - Philadelphia 100: 102, Sacramento - New York 103:95, Houston - Golden State 121:86, LA Clippers - Dallas 102:112, Portland - San Antonio 85: 89.