Ostali sportovi

Odbojka OI: Australke do prve pobjede

Goran Klarić • srijeda, 20.09.2000.

Prije posljednjeg odigranog susreta 3. kola turnira odbojkašica, onog između Hrvatske i SAD-a koji je završio porazom Hrvatica, odigrani su i ostali susreti po skupinama.

Prva utakmica B skupine započela je u deset sati po australskom vremenu. Susreli su se Peru i Njemačka. Njemačka je bila bolja pobijedivši sa 3:0. Rezultati po setovima: 25-16,25-19,25-16. U drugom susretu igranom poslije ovog, susrele su se reprezentativke Rusije i Italije. Talijanke dobivaju prvi set 31-29, no to je bio i posljedni set u tom meču što ga osvajaju. Ruskinje se oporavljaju i pobjeđuju s 25-18,25-21 i 25-19 za konačnih 3:1. Posljednji meč B skupine bio je onaj Koreje i Kube, koji završava očekivano pobjedom Kube 3:0 (25-17 25-13 25-15).

Nakon današnjeg kola skupina B izgleda ovako: 1. Rusija 6, 2. Kuba 5, 3. Koreja 5, 4. Italija 4, 5. Njemačka 4, 6. Peru 3.

U poslijepodnevnom terminu danas su odigrani preostali susreti A skupine, skupine u kojoj se nalaze i hrvatske predstavnice. U prvom meču sastale su se domaće odbojkašice Australije i reprezentativke Kenije. Australke dolaze do svoje prve pobjede u ovom natjecanju pobijedivši ne tako lako Keniju sa 3:1. Kenijke osvajaju prvi set 25-16, no onda gube dosta lako dva seta za redom: 25-20 i 25-15. Australke su izborile pobjedu, uz dosta napetu borbu u posljednjem četvrtom setu, koji završava rezultatom 28-26 u korist domaćina. Drugi pobjednik skupine A Brazil, pobijedivši Kinu rezultatom 3:0 (25-14 25-21 25-18) zasjeo je na prvo mjesto u skupini. Posljednji susret u skupini je onaj Hrvatske i SAD, koji je završio loše za naše odbojkašice, koje su si porazom od 3:0, jako otežale put do polufinala.

Skupina A odbojkašica sada izgleda ovako: 1. Brazil 6, 2. SAD 6, 3. Hrvatska 5, 4. Australija 4, 5. Kina 3, 6. Kenija 3.