NBA: Kukoč i Iverson po 18 poena

Ivan Varat • četvrtak, 30.03.2000.

Philadelphia 76-ersi prekinuli su svoj pobjednički niz od 7. pobjeda porazom u Salt Lake Cityu od Utah Jazzera. Nisu Sixersi uspjeli srušiti tradiciju nepobijedivosti u Salt Lake Cityu gdje nisu pobijedili od davne 1987. godine. Jazzeri su vodili većim dijelom utakmice, no sredinom zadnje četvrtine gosti su došli na samo tri razlike. Ipak Sixersi nisu uspjeli dostići razliku Jazzera, već je Stockton sa šest uzastopnih koševa povećao razliku na + 9, te su Jazzeri mirno priveli utakmicu kraju. Legendarni dvojac Utah-e Karl Malone (30 koševa, 9 skokova, 6 asistencija) - John Stockton (20 koševa, 8 asistencija) bio je najzalužniji za pobjedu. Hornacek je dodao 13, te Russel 12 poena. Kod Sixersa najbolji su bili Allan Iverson (18 koševa, 4 skoka) i Toni Kukoč (32 minute - 18 koševa (6/12), 3 skoka, 3 asistencija). Geiger je ubacio 15, a Ratliff 12 poena.

New York Knicksi slavili su na gostovanju kod Seattle Supersonicsa. Odlučujuća je bila druga četvrtina kada su Knicksi napravili prednost od 10 koševa razlike, da bi tu prednost do kraja još i povećali. Knicksi su imali vrlo raspoložen napad, šest igrača je postiglo dvoznamenkasti broj koševa. Predvodnik je bio Allan Houston sa 19 koševa, Sprewell i Camby su ubacili po 18, Ewing 17, Ward 13, te Thomas 10 poena. Gary Payton (21 koš, 10 asistencija), Rashard Lewis (18 koševa, 5 skokova), te Vin Baker (15 koševa) predvodili su Sonicse.

Svi rezultati: Washington - Denver 93 - 101, Detroit - Charlotte 91 - 98, Chicago - Cleveland81 - 86, Utah - Philadelphia 98 - 84, Seattle - New York 95 - 110, Vancouver - LA Lakers 99 - 108.