Angola bolja od Hrvatske uz 16 razlike

Ivan Varat, Karlo Dževerlija • nedjelja, 25.07.2004.

Nakon potopa protiv Španjolaca hrvatska košarkaška reprezentacija doživjela je još jedan uvjerljivi poraz na pripremnom turniru "Memorial Antonio Díaz Miguel". U utakmici za treće mjesto izabranici Nevena Spahije poraženi su od Angole 77:61...

Slika 1 od 1.

Šturi pregled ogleda sa Afrikancima reći će kako je Hrvatska napadački djelovala uglavnom izvana. Izostao je učinak pod obručima, pa je neloš dalekometni adut bio dovoljan tek da se ostane ispod minus 20. Protiv Angole.

Od samog početka utakmice Moussa (8), Almeida (11) i Of Carvallo (11) brzim protokom lopte doveli su protivnike do prednosti koju nikad nismo stigli. Mousa. Almeida. Of Carvallo. Izvješća navode kako se Hrvatska brzo pomirila s porazom, pa je izbornik Neven Spahija posegnuo za brojnim rotacijama.

Ako je u Kini i boravila "C" vrsta, reprezentacija koja boravi u Španjolskoj nije donijela niti jedan dobar glas za hrvatsku košarku. Floskula će reći kako je u dvorani Son Moix (jučer pred 3.000 ljudi) nastavljena "rasprodaja ugleda hrvatske košarke". Ugled je hrabra riječ. Ali ukoliko nešto takvo još postoji - rasprodaja je u potpunosti uspjela.

DOMAĆINI OSVOJILI TURNIR

U finalnoj utakmici Španjolci su sa 83:78 pobijedili Srbiju i Crnu Goru iako su istočni susjedi na poluvremenu imali 12, a na kraju treće četvrtine 8 poena prednosti.

Angola - Hrvatska 77:61 (20:17, 19:13, 23:13, 15:18)
HRVATSKA: Novosel 3, Baždarić 7, Popović 19, Rudež 3, Žižić 4, Rančić 5, Žuža 3, Bagarić 8, Špralja 9.