Splićanke krenule pobjedom

Ivor Krapac • subota, 18.09.2004.

Prva ovosezonska utakmica prvenstva rukometašica donijela je pobjedu Splita, 28:26 (13:11) protiv TVIN Trgocentra. Bio je to dvoboj prošlosezonskih polufinalistica prvenstva i finalistica Kupa, dviju ekipa koje i u 2004./05. očekuju plasman pri vrhu lige...

Sastav trenerice Dragice Mijač imao je prednost tijekom cijelog susreta. U 41. minuti bilo je 21:16, da bi pet minuta kasnije Virovitičanke smanjile na samo pogodak zaostatka, 21:20. No, u završnici je sve riješila Goranka Anterić, koja s dva pogotka opet odvodi Splićanke do sigurnije prednosti.

Ines Tadić bila je najefikasnija u redovima pobjednica, s osam golova. Anterić i Ivana Petković pridružile su se s po šest pogodaka. Zdenka Krušelj zabila je devet, a Maja Kožnjak sedam golova za TVIN.

Vezane vijesti

Ostatak prvog kola igra se danas, izuzev derbija Lokomotiva - Podravka Vegeta, koji je na rasporedu 6. listopada. "Lokosice" danas nastupaju u Europi, u uzvratnoj utakmici prvog pretkola Lige prvakinja protiv slovačkog Slovan Dusla iz Šale.