Zagreb projurio, Metković nešto teže

Ivor Krapac • subota, 18.09.2004.

Krenulo je i hrvatsko prvenstvo rukometaša, liga svjetskih i olimpijskih prvaka. Jedini klub koji ima te svjetske i olimpijske pobjednike u svojim redovima, Zagreb, otvorio je očekivano uvjerljivo, s 38:27 protiv Varteks di Caprija...

Branitelj naslova sve je riješio već u prvom poluvremenu, koje je završilo s 21:13. Do kraja je prednost narasla za još tri pogotka, a najveći učinak imali su Lazo Majnov (osam pogodaka), Igor Vori (sedam) i Slavko Goluža (šest, jednom iz sedmerca). Valter Matošević ubilježio je 13 (12+1) obrana. Krunoslav Pipinić zabio je 11, a Nikola Golub šest golova (dva sedmerca) za goste iz Varaždina.

Obnovljeni i pomlađeni Metković je u prvom kolu slavio nešto teže, s 26:21 (12:8) protiv Karlovca. U prvom dijelu gosti su jednom i vodili, s 8:7 u 24. minuti, da bi u drugom poluvremenu Metkovci sve prelomili odlaskom do osam golova prednosti... Istaknuli su se Ivan Čupić (sedam golova, četiri sa 7 m) i Vlado Ostarčević (šest, jedan sedmerac). Gostima nije bilo dovoljno pet pogodaka Dragomira Požege (dva iz sedmerca) i četiri gola Kreše Remete (dva sa 7 m).

Medveščak Infosistem je u dvoboju prošlosezonskih sudionika Lige za prvaka upisao glatkih 32:24 (14:13) u gostima kod Zameta, što sugerira da Riječani više nisu podjednako jaki. Ako je prvo kolo valjan pokazatelj... Domaći su vodili samo u ranoj fazi, s uvjerljivih 10:6, no sve ostalo otišlo je na stranu "medvjeda". Zagrepčane je predvodio Zoran Jeftić, s osam golova, dok su se Josip Čale i Krešo Ivanković (jedan sedmerac) pridružili s po sedam pogodaka. Matija Bilušić istaknuo se sa 16 (14+2) obrana. Za Riječane je najviše zabio Jurij Hauha, devet golova, pet iz sedmeraca.

Perutnina Pipo IPC bi i ove sezone mogla ući u borbu za vrh. Čakovčani su se večeras glatko, s 36:25 (19:14) "obračunali" s novim prvoligašem iz Zadra, uz devet golova Filipa Turka i sedam pogodaka Mire Barišića (pet sa 7 m). Osam golova Josipa Nekića nije previše pomoglo Zadranima. Drugi novak u ovom društvu je Gorica, koja je imala puno bolji debut, 34:28 (15:14) protiv gostiju iz Crikvenice. Luka Pejčić i Robert Lazić zabili su po šest za domaće, a Mladen Prskalo sedam (tri sedmerca) za Crikvenicu.

Rezultati: Zagreb - Varteks DC 38:27 (21:13), Metković - Karlovac 26:21 (12:8), Perutnina Pipo IPC - Zadar 36:25 (19:14), Zamet - Medveščak Infosistem 24:32 (13:14), Split - Osijek Elektromodul 31:31 (14:13), Ekol Ivančica - Moslavina 30:27 (15:14), Gorica - Crikvenica 34:28 (15:14), Dubrava - Đakovo 34:28 (16:14).