Poredak: Rosenborg 6, PSG 6, Bayern 6, Helsinborg 0

Poredak: PSV 6, Manchester 4, Dinamo 4, Anderlecht 3

SKUPINA H
Leeds – Bešiktaš 6:0
Barcelona – Milan 0:2
Poredak: Leeds 6, Milan 6, Barcelona 3, Bešiktaš 3

U trećem kolu Lige prvaka ponovo smo vidjeli atraktivan i uzbudljiv nogomet, a kolo su obilježile šestice Leedsa i Rosenborga.

U grupi E Juventus i Deportivo remizirali su, odigravši bez pogodaka u jednoj teškoj i zatvorenoj utakmici. Susret je obilježio crveni karton koji je zaradio najbolji svjetski igrač, Zinedine Zidane u 67. minuti nakon jednog opasnog starta na loptu nogom prema Brazilcu Emersonu. Igor Tudor promijenio je image, i ošišan do gole kože odigrao odlično svih 90 minuta, naročito pred kraj utakmice kada su gosti sa čovjekom više pritiskali Torineze. Hamburg stvarno nema sreće u Ligi prvaka. U utakmici protiv Panathinaikosa, kada su svi očekivali prvu pobjedu HSVa i dobru igru uslijedio je još jedan bolan poraz. Grci su odnijeli pobjedu, a jedini gol na utakmici postigao je Nasiopoulus iz kontre u 36. minuti. Hamburg je ponovo odigrao solidno, pogodili su i jednu vratnicu, ali su Grci bili sretniji. Niko Kovač i Andrej Panadić odigrali su cijelu utakmicu za poražene, a kod gostiju je od 58. minute kao zamjena zaigrao Danijel Šarić.

Peh je imao i drugi njemački klub, Bayern, koji je u otovorenoj utakmici u Parizu izgubio od PSG-a u posljednjim sekundama utakmice. U odličnoj utakmici bilo je mnoštvo prigoda, ali su se Anelka kod domaćina te Scholl, Salihamidžić i Jancker kod Bavaraca, istaknuli u promašajima. Bayern je ipak imao više od igre, a za promašaje su kažnjeni u 90. minuti, kada je Leroy donio pobjedu Francuzima. U drugoj utakmici skupine F norveški Rosenborg je u Skandinavskom ogledu demontirao švedski Helsinborg. Jedan gol Švedi su sami postigli, a ostalih pet djelo su svojice igrača. Johnsen je postigao čak tri gola, a Strand preostala dva.

U Barceloni, domaćin nije uspio parirati učinkovitim Milanezima, koji su pogocima Cocoa i Bierhofa odijeli vrijednu pobjedu sa Neu Campa. Pravi vatromet golova vidjeli smo u drugoj utakmici skupine H u kojoj je Leeds doslovno pomeo Bešiktaš. Već u 22. minuti domaćini su vodili 3:0, a igrači Bešiktaša se praktički nisu sastali s loptom. Bakke je u 65. minuti dodao još jedan gol, a rezultat 4:0 je stajao na semforu sve do zadnje minute, kada je O Learyeva momčad zabila još dva gola za konačnih 6:0. Marko Viduka odigrao je odlično cijelu utakmicu, a bio je i strijelaca drugog gola za domaćine. Junak utakmice bio je Lee Bowyer koji je prvi načeo mrežu Bešiktaša u 7. minuti i zaključio susret u zadnjoj minuti svojim drugim pogotkom.

Izuzetno interesanto bilo je i u skupini F, gdje su domaćini, Dinamo Kiev i PSV ostvarili uvjerljive pobjede, ali samo rezultatski. PSV je već u 3. minuti gubio 0:1 nakon što je iz jedanaesterca precizan bio Scholes. Domaćini uspijevaju izjednačiti preko Boume, a van Bommel postiže pogodak za rezultat poluvremena 2:1. U nastavku su Englezi pokušavali sustići prednost, ali bez nekog velikog učinka. Zasluženu pobjedu Nizozemcima je donio odličnim pogotkom, igrač utakmice, Mateja Kežman, u 64. minuti. Dinamo Kiev je sa 4:0 pobijedio Anderlecht, ali sve pogotke su postigli u drugom dijelu utakmice, a sve do 83. minute je bilo samo 1:0 za Ukrajince. Ipak, u posljednjih sedam minuta su sa tri gola, barem na kratko vratili malo stara vremena kada su pobjede Dinama bile znatno češće.