Varteks - Marsonia: Domaćini uvjerljivo do pobjede

Marko Breljak • srijeda, 04.10.2000.

Varteks ove godine igra promjenjivo, u prvim kolima je igrao odlično, ali ga nije mazio rezultat. Zatim su protiv Šibenika Varaždinci igrali loše i pobijedili dok je u susretima u susretima sa Osijekom i Hajdukom izostala i igra i rezultat. U utakmici sa Marsonijom konačno se poklopila i igra i rezultat te je svladan protivnik, koji je pokazao vrlo malo, ili gotovo ništa.

Već od prve minute krenuli su Varaždinci angažirano. Mogli su i povesti da su Sklepić, Bjelanović, Karić ili Sabolčki bili precizniji. Kod Brođana se u nekoliko navrata morao istaknuti vratar Princip te spriječiti vodstvo Varteksa, a poništen je i pogodak Šafarića zbog navodnog zaleđa, iako je ta odluka izazvala mnogo dvojbe kod svih na stadionu. Zasluženo vodstvo domaćina ipak je stiglo u 29. minuti.

1:0 (29. minuta) – Šafarić je završio sa loptom u kutu i majstorski “zavrnuo” loptu u šesnaesterac pored čak trojice gostujućih igrača. Povratnu loptu uspio je, na nekih 7-8 metara, zahvatiti “libero” domaćih, Grgica Kovač, te nogom sprovesti u mrežu.

Varteks je tako poveo, ali nije prestajao pritisak domaćina. Gosti su bili potpuno nemoćni, a potvrda toga stigla je već u 35. minuti, kada je došlo do povećanja vodstva.

2:0 (35. minuta) – Karić je dugo držao loptu, pokušavao probiti obranu gostiju, a kada je vidio da to neće ići, odlično ubacio na Bjelanovića, koji je spretniji od gostujućih obrambenih igrača te postiže lijep pogodak.

Taj rezultat je i ostao do poluvremena, ali su u nastavak igre Brođani ušli sa deset igrača jer je u 41. minuti isključen Rosandić zbog udaranja laktom Težačkog. Rezultatska i brojčana prednost kao da je malo uspavala Varaždince te je drugo poluvrijeme bilo nešto “ležernije”. Ipak, i ono je proteklo u potpunoj dominaciji Varteksa, a utakmica je razriješena u 53. minuti, kada je po goste ponovo bila kobna kombinacija Karića i Bjelanovića.

3:0 (53. minuta) – Karić ulazi u šesnaesterac te dolazi do ruba igrališta i dodaje prema Bjelanoviću, koji, opet spretniji od obrane gostiju, postavlja konačnih 3:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je poraz Brođana mogao biti i uvjerljiviji da su igrači Varteksa bili malo koncentriraniji. Danas u varteksovoj momčadi nije bilo lošeg mjesta i upravo je ta činjenica bila ključ pobjede. Vrijedi tek izdvojiti dvojac Karić – Bjelanović. Saša je pogocima pokazao da je pravo pojačanje te na najbolji način demantirao priče o transfer listi, a Veldin Karić je odigrao stvarno kapetanski. Motivirao mlađe suigrače kod dobrih i loših poteza, bio sudionik u gotovo svim ackijama, a i asistirao je kod dva pogotka. Igrao je i kao pravi centarfor, odnosno vođa napada, jedino što nije postigao gol. Ali, kada tako igra niti ne mora postizati pogotke jer kreiranje prigoda, igre i asistiranje kod pogodaka je jednako važno.