Beveren nastavlja s pobjedama

Ivan Varat • utorak, 02.11.2004.

Dinamo u četvrtak na Maksimiru igra prvi susret Lige UEFA-e protiv belgijskog Beverena koji nastavlja s pobjedama u belgijskoj Jupiler ligi. U jedanaestom kolu Beveren je u gostima pobijedio Brussels rezultatom 3:1...

Slika 2 od 3.

Beveren je u Brusselsu slavio sa 3:1 nakon što su domaćini poveli sa 1:0. Pobjedu Beverenu donijeli su Eboure, Arunina i Badjan. No u 40. minuti utakmice Beverenov desni obrambeni igrač Diabis Diawara zaradio je otovorenu frakturu gležnja i vrlo vjerojatno izgubljen je do kraja sezone. Diawara je jedan od važnijih igrača u obrani Beverena, i ovo je zasigurno veliki hendikep za trenera Helleputtea uoči gostovanja na Maksimiru.

Nizozemski Heerenveen u desetom kolu nizozemskog prvenstva pobijedio je na gostovanju Den Bosch sa 4:2 uz dva pogotka 20- godišnjeg Klaas-Jana Huntelaara kojeg uspoređuju sa Ruudom Van Nistelrooyem, te po jedan gol Yurija Rose i Georgiosa Samarasa. Heerenveen je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta tablice (19 bodova) sa samo četiri boda manje od vodećeg PSV-a.

Slika 1 od 1.

Benfica je na gostovanju kod Gil Vicentea izvukla bod (1:1) u doslovno posljednjim trenucima utakmice. Simao Sabrosa donio je bod Benfici u sučevoj nadoknadi udarcem iz slobodnog udarca. Tomo Šokota ušao je u drugom dijelu zamijenivši Nuna Gomesa, a odigrao je vrlo dobro. Benfica je i dalje na vrhu ljestvice sa 17 bodova što je bod više od vjernog pratitelja Porta.

Stuttgart je ponovno doživio poraz, ovaj put u Schalke Areni sa 3:2. Domaći Schalke 04 već u 25. minuti imao je 3:0, no Stuttgart je vrlo brzo golovima Zvonimira Solde (30') i Imre Szabicsa (33') smanjio na 3:2, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Soldo i Jurica Vranješ igrali su u paru kao Stuttgartovi zadnji vezni igrači.