Ostali sportovi

NHL: Počela nova sezona

Tomislav Pacak • četvrtak, 05.10.2000.

Sinoć je dvobojem Dallas Starsa i Colorado Avelanchea počela nova sezona National Hockey League. Aktualni vice-prvaci su u svojoj Reunion Areni ugostili svoje velike rivale, Colorado Avelanche iz Denvera. Sama utakmica je bila odličan predznak za ostatak sezone - uzbudljiva, napeta, atraktivna... sve ono što od hokeja na ledu očekujete.

Dallas je golovima Sergeia Zubova i Mikea Modana poveo 2:0, ali Shjon Podein i Adam Deadmarsh svojim pogocima vraćaju Colorado u igru. Ostalo je 2:2 do kraja regularnog dijela, a u produžetku je, ponajviše zahvaljujući sjajno raspoloženim vratarima, ostao isti rezultat, pa su dva glavna kandidata za naslov prvaka na Zapadu podijelili bodove. Ove dvije momčadi su zaista kvalitativno izjednačene, čemu svjedoci i činjenica da su 5 puta remizirali u zadnjih 6 utakmica. Utakmica će biti zapamćena i po velikom broju isključenja - čak 44 minute, a prosjek prošle godine u ligi je bio 28.6 minuta po susretu.

Sjajnom utakmicom na najbolji mogući način je krenula nova NHL sezona.