Soldo strijelac, četiri pogotka Martina Petrova

Branimir Korać • subota, 30.10.2004.

Odlični susreti u njemačkoj Bundesligi. U ljepotici kola Wolfsburg je svladao sa 4:3 Mainz, a junak susreta bio je Martin Petrov koji je postigao sva četiri pogotka. Schalke je već nakon dvije minute igre vodio protiv Stuttgarta i na kraju slavio 3:2. Naš Zvonimir Soldo postigao je jedan pogodak za goste...

Slika 2 od 3.

Bayern je još jednom razočarao svoje navijače. Momčad iz Münchena poražena je na gostovanju u Mönchengladbachu 2:0. Domaća Borussia potpuno zasluženo je slavila. Domaćin je poveo u 49. minuti preko Pletscha. Da će Bayern teško doći do bodova u ovom susretu postalo je jasno već u 54. minuti kada je isključen Lucio. Točku na i stavio je Van Hout pogotkom u 84. minuti. Robert Kovač igrao je svih 90 minuta za goste.

Hertha je slavila na gostovanju kod slabog Freiburga 3:1. Domaćin je poveo u 25. minuti preko Caira, ali gosti do poluvremena poravnavaju preko Rafaela. Početkom drugog dijela Gilberto pogađa za 2:1, a Friedrich postavlja konačnih 3:1.

Borussia iz Dortmunda je postigla i drugu uzastopnu pobjedu. Rezultatom 1:0 slavila je protiv Bayera iz Leverkusena. Strijelac je bio Ewerthon u 41. minuti. Marko Babić igrao je svih 90 minuta za goste.

Hannover je odličnu formu potvrdio i pobjedom nad Bochumom 3:0. Strijelci za Hannover bili su Christiansen u 16. minuti, Stendel u 64. te Leandro u 88. minuti.

Werder ponovo nije uspio doći do pobjede. Prvaci Njemačke na svom travnjaku igrali su tek 1:1 s Hamburgom. Gosti su vodili pogotkom Jarolima do 74. minute kada je Schulz uspio poravnati za 1:1. Ivan Klasnić ponovo je igrao svih 90 minuta.

Slika 1 od 1.

Odličnu utakmicu odigrali su Wolfsburg i Mainz. Gosti su već nakon 17 minuta vodili 2:0 pogocima Abela i Caseya, ali odlični Bugarin Martin Petrov u one-man showu postiže četiri pogotka i preokreće vodstvo gostiju. U samom, finišu susreta Babatz smanjuje za konačnih 4:3.

Stuttgart je već nakon dvije minute igre gubio kod Schalkea 2:0. Domaćin je pogocima Ailtona i Kobiashvilia ostvario početak iz snova. Novi šok za goste slijedi u 25. minuti kada Lincoln pogađa za 3:0. Soldo u 30. minuti smanjuje na 3:1, a Szabicz u 33. minuti vraća nadu Stuttgartu. Ipak do kraja susreta nema promjena i rezultat ostaje 3:2. Soldo je igrao odlično svih 90 minuta dok je Jurica Vranješ zamijenjen u 73. minuti.