Infarktne završnice u La Primeri

Branimir Korać • nedjelja, 05.12.2004.

Vatrena nedjelja bila je na španjolskim travnjacima. Real je dugo opasno živio kod Villarreala, ali na kraju je izvukao bod. Mallorca se čudesno vratila u posljednjih pet minuta susreta nakon što je gubila 2:0, a Deportivo je u 93. minuti došao do poravnanja u Santanderu...

Slika 1 od 2.

U najzanimljivijoj utakmici 14. kola La Primere, Villarreal i madridski Real odigrali su bez pogodaka. Real je sretno došao do boda jer je domaćin veći dio susreta bio bolji i nadmoćniji. Prvu veću priliku imali su Madrižani kada je Beckham u 30. minuti odlično pucao s 18 metara, ali lopta je okrznula vratnicu i otišla u gol-aut.

Riquelme, Josico, Figueroa i Cazorla u drugom dijelu mogli su napuniti Realovu mrežu, ali nisu bili precizni. Deset minuta prije kraja susreta Figueroa ipak pogađa mrežu Casillasa, ali sudac podiže zastavicu označujući zaleđe.

Vezane vijesti

Deportivo je sretno u triler-završnici izvukao bod u Santanderu odigravši s domaćim Racingom 2:2. Domaćin je poveo u 23. minuti pogotkom izraelskog internadcionalca Benayouna. U 51. minuti izjednačenje. Igrač Racinga Nafti igra rukom u 16 metara i sudac pokazuje na bijelu točku. Alberto Luque ne griješi. Tri minute prije kraja erupcija oduševljenja na stadionu Racinga. Javi Guerrero nakon sjajnog prodora vara i Molinu i domaćin je ponovo u vodstvu, no, koliko sreće, toliko i tuge. Deportivo u trećoj minuti sudačke nadoknade poravnava za konačnih 2:2 preko povratnika nakon ozljede Waltera Pandianija.

Sevilla je očekivano slavila protiv Athletica 2:0. Domaćin je otpor gostiju lomio do 52. minute kada Julio Baptista sjajnim udarcem pogađa za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je 13 minuta kasnije Carlitos.

Espanyol je nastavio sa sjajnim partijama. Momčad iz Barcelone odigrala je odličnu utakmicu na gostovanju kod Zaragoze i slavila 1:0. Jedini pogodak djelo je Raula Tamuda u 31. minuti.

Mallorca se vratila iz mrtvih u posljednjih pet minuta susreta protiv Numancie. Gosti su vodili 2:0 i domaći navijači već su počeli napuštati stadion kada je Delibašić u 85. minuti smanjio na 2:1. Tri minute kasnije Garcia poravnava, ali to nije sve! Momčad Hectora Cupera kreće po cijeli plijen i u sudačkoj nadoknadi eksplozija oduševljenja, Garcia pogađa za 3:2! Strijelci za Numanciju bili su Tevenet i Moreno.

La Primera, 14. kolo: Villarreal - Real (M) 0:0, Racing - Deportivo 2:2, Sevilla - Athletic 2:0, Zaragoza - Espanyol 0:1, Mallorca - Numancia 3:2, Levante - Getafe 0:0.