Middlesbrough zadržao priključak za vodećima

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.12.2004.

Middlesbrough je odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu i svladao Manchester City 3:2. Ovogodišnji "shopping" čelnika Middlesbrougha pokazuje se vrlo uspješnim jer momčad trenutno čvrsto drži peto mjesto...

Slika 1 od 2.

Manchester City danas je tijekom cijelog susreta bila u podređenoj poziciji. Middlesbrough je poveo vrlo rano, već u devetoj minuti, preko Marka Viduka. Gosti ipak do odmora poravnavaju, a strijelac je bio Robbie Fowler u 39. minuti. Obrana Cityja dosta je propusna, a skorog poboljšanja nema na vidiku obzirom da su im trojica centralnih braniča na duže vrijeme van igre, a svakako najveći hendikep je izostanak Thatchera.

U drugom dijelu već u 54. minuti 2:1. Strijelac je ponovo nedašnji Dinamovac Mark Viduka. Na 3:2 podiže iz slobodnog udarca Jimmy Floyd Hasselbaink. Konačnih 3:2 postavlja u 80. minuti BBradley Wright-Phillips u svom debiju u Premiershipu.

Premiership, 16. kolo: Middlesbrough - Manchester City 3:2.