Splićanke pometene u Koprivnici

Ivor Krapac • subota, 15.01.2005.

Podravka Vegeta vratila se na čelo ljestvice prvenstva rukometašica nakon devet odigranih kola uz glatkih 36:18 protiv Splita, u reprizi prošlogodišnjeg polufinala doigravanja. Prvo poluvrijeme završilo je s 18:12, a u drugih 30 minuta Splićanke više nisu imale snage za ozbiljnije suprotstavljanje favoritkinjama...

Pobjedničku ekipu vodila je Ruskinja Marina Naukovič (sedam pogodaka), a Ivanka Hrgović, Miranda Tatari i Kristina Franić dodale su po gol manje. Podravka je imala i dvije raspoložene golmanice - Stančin je ubilježila 13, a Galkina 12 obrana. U splitskim redovima istaknula se Ivana Petković, sa sedam pogodaka.

Trećeplasirani Zamet ostao je na dva boda zaostatka za Podravkom i Lokomotivom nakon 33:20 (11:7) protiv Požege. Riječanke su do pobjede stigle s osam golova Čvorak i 17 obrana Stefanišin, a gošćama nije pomoglo osam pogodaka Matutinović.

Efikasni TVIN Trgocentar je s deset razlike (42:32) bio jači od varaždinske Koke. Bilo je teže nego pokazuje završni rezultat, sa 16:13 na poluvremenu i tek 31:29 u 51. minuti. Varaždinke su potpuno posustale tek u završnici, nakon ta dva pogotka zaostatka... Krstevska je upisala 22 obrane, a Krušelj i Kožnjak po 14 golova za TVIN. Mateša je završila s 10 (5) pogodaka, a Majer s 13 obrana za Koku.

PH, deveto kolo: Lokomotiva - Lipovac 35:25, Podravka Vegeta - Split 36:18, Zamet - Požega 33:20, Sesvete - Arena 32:26, TVIN Trgocentar - Koka 42:32, Slavonijatrans - Osijek C.O. 33:26.