Poredak: Arsenal 10, Lazio 7, Sparta 3, Šahtar 3.

Poredak: Valencia 12, Olympiakos 6, Heerenveen 3, Lyon 3.

GRUPA D
Rangers – Galatasaray 0:0
Sturm – Monaco 2:0
Poredak:Rangers 7, Galatasaray 7, Sturm 6, Monaco 3

Prvi dan četvrtog kola Lige prvaka donio nam je ponovo mnogo uzbuđenja, a gotovo sve utakmice razriješene su u zadnjih deset minuta utakmice. Prve pobjede zabilježile su momčadi Heerenveena i Šahtara, koje s obzirom na konkurenciju klubova Lige Prvaka možemo s pravom nazvati “malim”.

Ivica Vastić vratio se u momčad Sturma i odmah su “Grazeri” osvojili sva tri boda. Pobijedili su Monaco, a strijelac oba gola bio je Markus Schopp. Oba gola postigao je na izmaku poluvremena, prvi u 39. minuti, a drugi u 88. minuti, osiguravši tako novu pobjedu Austrijancima. Monaco je bio ravnopravan suparnik, a u odličnoj utakmici uputila je i više udaraca po golu, čak 21. Dado Pršo je igrao za Monaco do 83. minute, ali je u nekoliko navrata, kao i ostatak momčadi, propustio iskoristiti izgledne prigode. Ipak prvo ime susreta bio je upravo Vastić što je nakon utakmice ustvrdio i predsjednik Sturma, Rudi Querbacher rekavši: “Ivo Vastić je srce i duša Sturma, kada on igra, igra i cijela momčad, a to ste najbolje mogli vidjeti po reakciji publike, koja ga obožava.” Osim Vastića odličan je bio još jedan naš “Austrijanac”, Kocijan, koji je sa Vastićem “držao” cijeli kreativni dio momčadi Sturma. Ovom pobjedom Sturmu se u grupi sve “otvorilo” te bi uz sretan rasplet skupine mogli i do prvog mjesta.

Lazio i Arsenal odigrali su jednu čudnu utakmicu. “Topnici” su bili bolji u prvom dijelu i primili pogodak, dok su Rimljani bili bolji u nastavku te također primili pogodak. Remi je tako možda i najpravedniji, a strijelci su bili Nedved (24) i Pires (88). Prvu pobjedu zabilježili su Ukrajinci iz Donjetcka, momčad Šahtara. Pobijedili su Spartu sa 2:1, a pobjedu im je osigurao Zubov iz jedanaesterca 88. minuti. Za Pražane je sve izgledalo idealno kada je Jarosik u 16. minuti doveo goste u vodstvo 0:1. Činilo se da je Sparta konačno konsolidirala redove te da bi mogli ostvariti pobjedu protiv ipak nešto slabijeg protivnika. No, u 35. minuti je izjednačio Gleveckas, a sa rezultatom 1:1 se i otišlo na odmor. Ukrajinci su dominirali do kraja utakmice te potpuno zasluženo odnijeli prvu pobjedu iz već spomenutog jedanaesterca. Ipak, u skupini su na vrhu i dalje Arsenal i Lazio, dok su šanse Sparte i Šahtara više teoretske.

Ljepoticu dana odigrali su Real Madrid i Bayer Leverkusen, a nakon utakmice možemo sa sigurnošću reći da “apotekare” ove godine ne mazi sreća. Jer, igrači Reala uputili su pet udaraca u okvir gola i pogodili pet golova. Za momčad Bayera su, standardno dobro, cijelu utakmicu odigrali Robert Kovač i Boris Živković, dok Jurica Vranješ nije ulazio u igru. Strijelci za Real su bili dvaput Gutti, te jednom Helguera, Raul i Figo, koji je i odlučio pobjednika postigavši pogodak iz jedanaesterca za konačnih 5:3, u 87. minuti. Za Nijemce su strijelci bili Brdarić, Kirsten i Rink. U drugoj utakmici skupine A, Sporting je, pomalo neočekivano, izgubio od Spartaka iz Moskve. Rusi su u vodstvo došli autogolom Dimasa, u 16. minuti, a usprkos dominaciji Porugalaca, pobjedu je gostima osigurao Segej Titov, pogocima u 52. i 68. minuti. Sporting i Bayer su na začelju ljestvice sa samo jednim, odnosno tri boda.

Valencia je i u četvrtom nastupu zabilježila četvrtu pobjedu. Sanchez u 45. minuti i Baraja u 86. minuti donijeli su odlučujuću prednost Španjolcima, a Marlet je u 90. samo ublažio poraz Lyona. Prvu pobjedu osvojio je i “mali” Heerenveen, u utakmici protiv Olympiakosa a jedini strijelac bio je Jensen, u 83. minuti. U skupini je Valencia već osigurala drugi krug natjecanja, a za željenu drugu i treću poziciji će se boriti preostala tri kluba.