Hertha i Nürnberg u završnici do boda

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2005.

Dvije utakmice nedjeljnog programa Bundeslige i dva remija. Hertha je na svom travnjaku tek remizirala s Kaiserslauternom dok je Borussia (D) ispustila veliku prednost od gola i igrača više u samoj završnici u Nürnbergu...

Hertha je pomalo neočekivano ispustila pobjedu na svom terenu protiv Kaiserslauterna. Iako je domaćin bio bolji, imao više prigoda, tek u zadnjih pet minuta uspio je izjednačiti i uzeti barem bod. Gosti su poveli u 50. minuti preko Mettoma, a u završnici je poravnao Madlung. Josip Šimunić igrao je svih 90, a Niko Kovač do 76. minute.

Nürnberg je dva puta stizao prednost Dortmunda i na kraju susret je završio remijem 2:2. Dortmund je poveo u 65. minuti preko Wörnsa, a poravnao je Mintal u 76. minuti. Pet minuta prije kraja Rosicky ponovo dovodi Borussiju u vodstvo, ali u posljednjim trenucima Vittek donosi bod domaćinu. Domaćin je od 85. minute igrao bez isključenog Cantaluppija.

Bundesliga, 6.3.2005., 24. kolo: Nürnberg - Borussia (D) 2:2, Hertha - Kaiserslautern 1:1.