NBA: Veliki povratak Kobea, Sunsi pregazili Miami

Bojan Poturica • subota, 07.01.2006.

Kobe Bryant se na trijumfalan način vratio u momčad Lakersa protiv Philadelphia 76ersa te je zabio 48 koševa. Phoenix Sunsi su zabili 47 koševa Miamiju u prvoj četvrtini. Naši igrači se nisu iskazali...

Kobe Bryant se na veliki način vratio u momčad Lakersa nakon što je propustio dvije utakmice protiv Utah Jazza zbog suspenzije. Bryant je vodio Lakerse do 119:93 pobjede protiv 76ersa sa 48 koševa te je u izravnom dvoboju nadigrao Allena Iversona (31 koš) i preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Smush Parker je zabio 24 koša, što mu je rekord karijere. Lamar Odom je upisao 12 asistencija, osam koševa i sedam skokova.

Phoenix Sunsi su pregazili Miami Heat koji je igrao bez Dwaynea Wadea i Jasona Williamsa. Sedmorica igrača Sunsa su upisala dvoznamenkasti učinak u rubrici koševi, dok je Steve Nash (11 koševa, 19 asistencija) sve to odlično izorganizirao. Raja Bell (24 koša) i Shawn Marion (19 koševa, 16 skokova) su zabili najviše. Antoine Walker (22 koša, 8 skokova) je odigrao najbolje kod Heata koji je pao na omjer 19-15. Sunsi su na 21-11.

Naši igrači se nisu proslavili. Chicago Bullsi su protiv Milwaukeeja prekinuli niz od osam uzastopnih poraza, a Toni Kukoč je za 16 minuta upisao tri koša, tri asistencije i dva skoka. Gordan Giriček je u porazu Utaha od Memphisa sudjelovao s četiri koša i tri skoka za 27 minuta. Mario Kasun je protiv Netsa odigrao tri minute što je iskoristio za jedan skok, dok Zoran Planinić ponovno nije nastupio.