NBA: Dallas uništio Netse, poraz Bucksa

Bojan Poturica • nedjelja, 15.01.2006.

Dallas Mavericksi nanijeli su neugodan poraz New Jersey Netsima. Denver Nuggetsi su slavili u Milwaukeeju, dok je Miami pobjednički napustio Salt Lake City...

Dallas Mavericksi nanijeli su neugodan poraz New Jersey Netsima. "Kauboji" su slavili 110:77 u susretu u kojem Netsi nisu nisu imali nikakvih izgleda te su ponovno igrali bez Richarda Jeffersona. Nakon prvih 12 minuta bilo je +13, a na poluvremenu razlika se popela na 23 koša. Josh Howard (29 koševa, 6 skokova) i Keith Van Horn (23 koša) su bili najbolji kod Mavericksa. Jason Kidd (19 koševa, 5 asistencija) i Vince Carter (17 koševa) donekle su se istaknuli kod Netsa. Zoran Planinić je za 14 minuta upisao jedan skok i jednu ukradenu loptu.

Milwaukee Bucksi doživjeli su poraz na domaćem terenu od strane Denver Nuggetsa. Carmelo Anthony je usprkos ozljedi zabio 38 koševa te je vodio Nuggetse do važne pobjede nakon neugodnog poraza kod Minnesote. Earl Boykins (21 koš) i Andre Miller (18 koševa, 8 skokova, 8 asistencija) također su bili raspoloženi kod Nuggetsa. Michael Redd (25 koševa, 6 skokova, 6 asistencija) i Jamaal Magloire (13 koševa, 13 skokova) su odigrali najbolje kod Bucksa. Toni Kukoč je za osam minuta upisao dva koša, jedan skok, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Miami Heat je slavio u Salt Lake Cityju 100:94 te je tako nanio Utahu tek drugi poraz u posljednjih 11 utakmica. Dwayne Wade (31 koš, 8 skokova, 8 asistencija, 4 ukradene lopte) je još jednom bio briljantan, dok je najveću pomoć imao u Shaquilleu O'Nealu (12 koševa, 14 skokova, 3 blokade) i Jamesu Poseyu (17 koševa, 9 skokova). Andrej Kirilenko (25 koševa, 8 skokova, 6 asistencija, 3 blokade) i Mehmet Okur (20 koševa, 14 skokova) su bili najbolji kod Jazzera. Gordan Giriček je za 23 minuta upisao pet koševa, dvije ukradene lopte, jedan skok i jednu asistenciju.

LeBron James je postigao 46 koševa, uz osam asistencija i sedam asistencija, ali to Clevelandu nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz od Sunsa u Phoenixu (115:106). Steve Nash (20 koševa, 15 asistencija) je ponovno odlično dirigirao svojim trupama. Shawn Marion (25 koševa, 12 skokova), Raja Bell (23 koša), Boris Diaw (18 koševa, 6 asistencija) i Eddie House (17 koševa za 19 minuta) su bili raspoloženi. Osim Jamesa, kod Cavaliersa se istaknuo Zidrunas Ilgauskas (26 koševa, 12 skokova).

Kobe Bryant je ponovno presudio susret. Kobe je u posljednje četiri i pol minute susreta protiv Warriorsa u Oaklandu zabio deset koševa te je donio Lakersima 20. pobjedu u sezoni. Kobe je završio na 38 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, a utakmicu karijere odigrao je Smush Parker (24 koša, 12 skokova - rekordi karijere, 6 asistencija, 3 ukradene lopte). Phila Jacksona svakako treba veseliti partija Kwamea Browna (18 koševa, 12 skokova) koji je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Lakerse. Jason Richardson (37 koševa, 4 ukradene lopte) i Baron Davis (24 koša, 13 asistencija, 11 skokova) su bili najbolji kod ratnika. Davis je postao prvi igrač nakon Mookieja Blaylocka kojemu je pošlo za rukom ostvariti tripple-double u dresu Golden Statea.