NBA: Spursi slavili u Miamiju, Boston bolji od Netsa

Bojan Poturica • subota, 21.01.2006.

San Antonio Spursi pobijedili su Miami Heat na gostovanju predvođeni odličnim Tonyjem Parkerom. Boston je zaustavio Netse, dok su Bucksi očekivano slavili u Atlanti

San Antonio Spursi neočekivano su lako pobijedili Miami Heat iako im se tijekom susreta ozlijedio Emanuel Ginobili. Tony Parker (38 koševa - rekord karijere, 5 asistencija) je vodio svoju momčad koja je imala i po 15 koševa prednosti u drugoj četvrtini. Tim Duncan (14 koševa, 11 skokova) je bio standardan, dok su Dwayne Wade (36 koševa, 3 ukradene lopte) i Shaquille O'Neal (23 koša, 6 skokova, 3 blokade) vodili Miami.

Boston Celticsi pobijedili su Netse 99:96. "Mrežice" će danas u New Jerseyu imati priliku za revanš. Ricky Davis (22 koša) je zabio 12 koševa u posljednjoj četvrtini kad je bio pokretačka snaga Celticsa. Odličan je bio Paul Pierce (25 koševa, 12 skokova, 6 asistencija), dok je Al Jefferson s klupe dodao deset koševa i deset skokova. Jason Kidd (24 koša, 7 skokova, 7 asistencija) je bio najbolji kod Netsa za koje nije nastupio Zoran Planinić.

Milwaukee Bucksi su slavili u Atlanti 118:102. Michael Redd (28 koševa, 3 ukradene lopte), Bobby Simmons (25 koševa, 6 skokova i Mo Williams (19 koševa, 5 skokova) su vodili Buckse. Toni Kukoč je za 18 minuta upisao tri koša, četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Gordan Giriček je u uvjerljivom porazu Utaha na gostovanju kod Denvera (113:83) sudjelovao s 13 minuta koje je iskoristio za šest koševa, dvije asistencije i jedan skok. Mario Kasun nije nastupio u pobjedi Orlanda u Charlotteu.