Vodeni sportovi

Stjepan Janić brončani na EP-u

HINA • nedjelja, 31.07.2005.

Hrvatski kajakaš Stjepan Janić osvojio je brončanu medalju u utrci na 500m na Europskom prvenstvu u kajaku i kanu na mirnim vodama, koje se održava u Poljskom Poznanu. Janiću je drugo mjesto izmaklo za smo dvije desetinke...

Zlato je pripalo Mađaru Akosu Vereckaiju, a srebro Nijemcu Lutzu Altepostu. Obojica su bili finalisti na OI u Ateni.

Ovom medaljom Stjepan Janić, član KK Belišće, potvrdio je da spada u europski vrh kajakaša na mirnim vodama. Stjepan Janić je na nedavnim Mediteranskim igrama u Almeriji osvojio dvije zlatne medalje, u utrci kajaka jednosjeda na 1000m, te sa svojim bratom Mićom u utrci kajaka dvosjeda na 500m.

Na EP u Poznanu zbog bolesti nije nastupio Stjepanov brat Mićo.

Braća Janić potiču iz poznate kajakaške obitelji. Njihov otac Milan, koji je poginuo u automobilskoj nesreći 2003., na Olimpijskim je igrama 1984. u Los Angelesu osvojio srebrno odličje.