Druga pobjeda Gorice, Split i Zamet čuvaju vrh

Ivor Krapac • četvrtak, 31.03.2005.

Gorica je došla do druge pobjede u Ligi za ostanak, s uvjerljivih domaćih 37:21 (18:10) protiv Varteks Di Caprija. Vodeći Split i drugoplasirani Zamet pamtit će osmo kolo po novim pobjedama - Splićani su s 32:29 (17:15) bili bolji od Karlovca, a Riječani su došli do 33:31 (15:14) protiv Đakova...

Gorica je glavni dio posla protiv Varaždinaca napravila već u prvom poluvremenu, koje je završilo s 18:10. U 59. minuti bilo je maksimalnih 17 razlike (36:19), da bi do kraja gosti tek minimalno smanjili na završnih 16 golova zaostatka.

Nedić je zabio osam, a Mesarov sedam golova za Goricu, dok je vratar Ercegovac dodao 14 obrana. Jagačić i Pipinić završili su s po pet pogodaka za Varteks DC.

Split je prelomio susret s Karlovcem serijom 9:1 od 40. do 50. minute, kojom je vodstvo od 21:20 pretvoreno u velikih 30:22. No, tu nije bio kraj. Gosti su do kraja smanjili zaostatak i krenuli po izjednačenje, ali su ih u završnici koštala dva promašena zicera i bodovi su ipak ostali "na kontu" Splićana.

Vukić je ubilježio devet golova, a Božić 13 obrana za Split. Najefikasniji igrači Karlovčana bili su Požega i Đanković, s po šest pogodaka, dok se vratar Totić pridružio s 15 obrana.

U Rijeci je Zamet u prvom poluvremenu četiri puta vodio sa šest razlike, da bi na poluvremenu ostao samo pogodak prednosti, 15:14. Sve je riješeno u posljednjoj fazi utakmice, kad su Riječani s 30:30 otišli na dva pogotka prednosti, završnih 33:31.

Bagarić i Batinić su s po osam golova vodili su Zamet, a i vratar Stevanović dao je svoj važni doprinos, s 13 obrana. Gostima nije pomoglo osam pogodaka Mlinarevića, ni sedam golova Grubeše.

Liga za ostanak, osmo kolo: Gorica - Varteks Di Caprio 37:21, Zamet - Đakovo 33:31, Zadar-Eva - Dubrava 27:20, Split - Karlovac 32:29, Ekol Ivančica - Crikvenica 31:29.