Vodeće ekipe bez popusta

Ivor Krapac • subota, 02.04.2005.

Prvenstvo rukometašica večeras nije donijelo iznenađenja - prvih pet na ljestvici došlo je do nova dva boda. Podravka Vegeta i Lokomotiva slavile su na gostovanju, Koprivničanke s 37:32 (16:15) protiv Osijeka CO, a lokosice s 34:26 (21:11) protiv pulske Arene...

Podravka je imala težak posao u Osijeku. Nakon prvog poluvremena bilo je samo 16:15, a priključak domaćih trajao je do 52. minute, s dva pogotka zaostatka. Koprivničanke su u završnici ipak došle "do daha" i pobjegle do završnih pet razlike.

Naukovič je zabila 14 (5), a Hodak 11 golova za Podravku. Najefikasnija domaća igračica bila je Gaće, s 14 (7) pogodaka.

Lokomotiva je drugi put u dva dana bila jača od Arene. Nakon pobjede u četvrtfinalu Kupa, u prvenstvu je bilo još uvjerljivije, s osam golova razlike na kraju susreta. Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena, koje je završilo s 21:11 za ekipu Nedjeljka Lalića.

Pensa je ubilježila sedam, a Arslanagić i Čop po šest golova za lokosice. Sabo je završila s pet pogodaka za Arenu.

Trećeplasirani Lipovac također je bio uspješan na gostovanju, s 38:32 (19:18) protiv Požege Allianz. Hrgović je zabila 10, a Kolega osam pogodaka za pobjedničku ekipu, dok Požegi nije pomogao odličan učinak Silvije Pavić, koja je ubilježila 15 golova.

Split je u svojoj dvorani proslavio 27:24 (12:11) protiv Zameta, uz osam golova Anterić i 11 obrana Strunje. Stojković (devet pogodaka) i Stefanišin (13 obrana) bile su najbolje u ekipi iz Rijeke.

TVIN Trgocentar zadržao je priključak s vodećom četvorkom uz visokih 41:28 (21:17) protiv Slavonijatransa. Krušelj je završila sa 16 (9), a Sabol s 10 golova za TVIN, dok je vratarica Krstevska bila uobičajeno raspoložena, s 15 (14+1) obrana. Vrkljan je pokazala najviše za gošće iz Slavonskog Broda, s 13 (7) pogodaka.

PH, 18. kolo: Osijek CO - Podravka Vegeta 32:37, Arena - Lokomotiva 26:34, Požega Allianz - Lipovac 32:38, Split - Zamet 27:24, TVIN Trgocentar - Slavonijatrans 41:28, Koka - Sesvete 24:27.