Čakovec - H. Dragovoljac: Nova pobjeda Međimuraca

Marko Breljak • subota, 21.10.2000.

Čakovec je i nakon 12. kola domaćeg prvenstva, nastavio odličan niz neporaženosti koji ima u posljednje tri godine na “domaćim” utakmicama. Pred oko 2500 ljudi, na stadionu Mladosti, porazili su Hrvatski Dragovoljac te osvojili nova tri boda, koja Čakovec održavaju tamo gdje ih nitko nije smještao prije prvenstva, u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Prvo pouvrijeme je u potpunosti pripalo Čakovcu, koji je dominirao igrom, ali su igrači domaćina (Kelemen, Brlenić, Karabatić i Šarić) propustili pogoditi gol vratara Čavline. Trener gostiju, Milivoj Bračun, se prvenstveno orijentirao na obranu tako da su Zagrepčani igrali u nekakvoj 3-6-1 formaciji, gdje je Vujić igrao kao jedina špica. Čakovec je igrao standardnih 4-4-2, a kada se činilo da će gusti bedem obrambenih igrača gostujuće momčadi izdržati nalete domaćina uslijedila je promjena početnog rezultata.

Igrala se 39. minuta, a Kuster je odlično oduzeo loptu obrani Dragovoljca te je ona došla do Petreskog. Ovaj odlični makedonski napadač majstorski je prevario kompletnu obranu Sigećana te plasirao loptu pored istrčalog Čavline. Tako se na odmor otišlo sa potpuno zasluženih 1:0 za Čakovec.

U nastavku su zaigrali Zagrepčani nešto otvorenije, ali je prva prigoda bila na strani Čakovčana. Brlenić je sjajno pronašao, strijelca prvog pogotka, Petreskog, ali je ovaj sa samo pet metara pucao izravno u Čavlinu. Slijede prigode za goste Katulića i Andračića, a u 66. minuti loptu upućenu iz slobodnog udarca od strane Lalića jedva je obranio Perić.

Nakon te prigode slijedi nova dominacija Čakovca sredinom drugog poluvremena, a ona je okrunjena pogotkom Amerikanca Erika Kustera, koji je samo pospremio jednu loptu koju je Čavlina samo odbio. Bilo je to 2:0 za Čakovec, u 69. minuti i činilo se da je utakmica riješena. Ipak slijedi novi pad Čakovčana u posljednjih desetak minuta.

Nakon što je Petreski još jednom propustio riješiti utakmicu novim pogotkom, na suprotnoj strani je Kiseljak sa samo pet metara previše čekao te dopustio da Karabatić razriješi gotovo “matnu” situaciju. Pogodak smanjenja stigao je u 86. minuti, a bio je to prvoligaški prvijenac Tina Lovrekovića. Nakon toga Dragovoljci pokušavaju sve ne bi li sustigli vodstvo, ali je ipak na kraju ostalo 2:1 i zaslužena pobjeda Čakovčana.

Bila je to jedna prosječna utakmica u kojoj su Čakovčani gotovo rutinski došli do nova tri boda. Tek pred kraj su nepotrebno zakomplicirali situaciju, očito vjerujući da je utakmica već gotova. Hrvatski Dragovoljac je igrao vrlo slabo, a tomu je uzrok prvi primljeni pogodak, koji je poremetio njihov naum da preko kontranapada ugroze gol Međimuraca. U nastavku su zaigrali otvorenije, ali je to bilo premalo za razigrani Čakovec. Tri boda tako ostaju u Čakovcu, a to je naročito bitno kada se zna da je idući tjedan veliki “sjeverni” derbi, kada Čakovec odlazi na noge “ranjenom” Varteksu.