Mladost HPB - Jadran 18-9 (4-0, 5-4, 4-1, 5-3)

Mladost: Perčinić, Padovan, D. Kobeščak 1, Herceg 2, Komadina, Marić, Glavan. Benić 2, Janković, Bukić 3, Varga 2, Rogin 2, V. Kobeščak 4, Primorac 2
Jadran: Aljinović, Radman 1, Križanić, Carić, Žaletić, Bezić 1, Milaković 3, Gojko, Pavić, Elez 4, Tomas, Grzunov, Koljanin
Igrač više: Mladost HPB 10 (6), Jadran 5 (2)
Četverci: Mladost HPB 1 (0), Jadran 0

Mladostaši su danas bili nemilosrdni, u ovoj prilici Tomislav Rogin "razvalio " je mrežu. (Snimio: Dražen Patarčić)

U utakmici 16. kola prvenstva Hrvatske u vaterpolu Mladost HPB je uvjerljivo savladala splitski Jadran sa 18-9 (4-0, 5-4, 4-1, 5-3). Utakmica koja je donedavno imala epitet derbija danas je obična prvenstvena utakmica kojoj se unaprijed može predvidjeti pobjednik, a jedina nepoznanica je prednost s kojom će Žapci pobijediti.

Mladost je već u prvoj četvrtini pokazala koliko je bolja od Jadrana te je taj period igre uvjerljivo dobila s 4-0 ( tri gola Vjeke Kobeščaka). O nemoći splitske ekipe najbolje govori podatak da su prvi gol postigli u 11. minuti susreta tj. u drugoj minuti druge četvrtine, a da su mladostaši prvi puta s igračem manje bili u osmoj minuti tog djela igre. Na polovici utakmice rezultat je bio 9-4 za Mladost. Do kraja utakmice Žapci su sa pola snage prednost povećavali iz minute u minutu, a da nisu doživjeli pravu katastrofu Splićani mogu zahvaliti raspoloženim Milakoviću i Elezu koji su zajedno postigli sedam od ukupno devet pogodaka Jadrana. Na kraju je na rezultat bio uvjerljivih 18-9 za Mladost koja je ovom utakmicom odradila jači trening prije ogleda s Bečejem sljedećeg vikenda u Zagrebu. Isto tako ovom pobjedom Žapci su zadržali priključak s vodećim dvojicom Hrvatske lige Jugom i Splitskom Bankom.