Alaves Espanyol 1:0
Valladolid Osasuna 1:1
Racing Santander Numancia 4:2
Malaga Villarreal 2:1

Sve najbitnije utakmice 6. kola Španjolske nogometne lige odigrane su već u subotu. Igrao je lanjski prvak Deportivo, Valencia je na domaćem terenu ugostila Zaragozu, a najviše pažnje privukao je “veliki derbi” između Barcelone i Reala, odigran na Neu Campu pred stotinjak tisuća gledatelja.

Barcelona ove godine ne blista, u njihovom sastavu više nema Figa, Van Gaala i još nekolicine Nizozemaca, a idealna prigoda za povratak na pobjedničke staze bio je derbi u subotu. Čak i u susretu protiv Reala Katalonci su bili oslabljeni za nenastupanje Kluiverta, Zendena i Guardiole. No niti to nije pomoglo kraljevskoj momčadi jer su domaćini od prvog trenutka bili bolja momčad. Uvodni pogodak postigao je, bivši Realovac, Luis Enrique u 27. minuti. Xavi je izveo slobodni udarac, a Luis Enrique je glavom smjestio loptu u mrežu. Rezultat 1:0 ostao je i na poluvremenu, a Barcelona je dominaciju nastavila i u nastavku. Ipak pitanje pobjednika je riješeno tek u 78. minuti, kada je Simao Barbosa pospremio jedan Casillasov “otpadak”, nakon udarca Rivalda. Mladi Portugalac, kojeg pamtimo iz susreta mladih reprezentacija Portugala i Hrvatske, navodi se kao mogući Figov nasljednik u Barceloni, a da bi to zaista mogao i postati potvrdila je i njegova odlična igra u derbiju. Kod Reala, koji je bio potpuno nadigrao od strane Barce, su se istakli tek Pedro Munitis i Luis Figo. Upravo je Figo bio centralna figura na Neu Campu. Navijači Barcelone mu nikako ne mogu oprostiti odlazak iz njihovog kluba, a prašina se podigla već početkom tjedna kada su otvorene razne “anti-figo” web stranice, “anti-figo” klubovi, a cijeli stadion bio je prepun transparenata kojima su fanovi izrazili negodovanje zbog Portugalčevog odlaska u njima najomraženiji klub. Tako je Figo u nekoliko navrata, prilikom izvođenja kornera, bio gađan bocama te svim vrstama voća i povrća. Ipak, veliku satisfakciju dobio je nakon utakmice, kada su, jedan po jedan, ovom vrsnom igraču prilazili svi igrači Barcelone i izrazili podršku. Figu sigurno nije lako jer je lani bio, možda i, najbolji igrač Barcelone, a čak je bio i kapetan ove slavne katalonske momčadi.

U subotu je igrao i Deportivo, ali su na domaćem terenu, u la Coruni, uspjeli izvući tek remi protiv ove godine nejake Mallorce. To je iskoristila Valencia te su se, pobjedom protiv Zaragoze domogli prvog mjesta na ljestvici. Jedini strijelac na toj utakmici bio je kapetan Mendieta, u 64. minuti. Utakmicu je obilježilo loše prvo poluvrijeme i potpuna dominacija Valencije u drugom, gdje su propustili postići i uvjerljiviju pobjedu, usput promašivši i jedanaesterac (Juan Sanchez). Alen Peternac je “odsijedio” cijelu utakmicu na klupi Zaragoze te nije ulazio u igru.

Od nedjeljnih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Rayo Vallecana nad Real Sociedadom sa uvjerljivih 4:1, kojom se Rayo popeo do grugo mjesta na ljestvici. Junak utakmice je veznjak Michel, koji je postigao tri pogotka. Najveće iznenađenje ostvario je Las Palmas pobijedivši na gostovanju Athletic Bilbao sa glatkih 0:3. Robert Jarni nije sudjelovao u pobjedi Las Palmasa jer se oporavlja od ozljede obnovljene na reprezentativnoj utakmici protiv Škota, kada ga je Ćiro neoporavljenog postavio u sastav od prve minute. Niti preostala naša dvojica igrača, Vlatko Đolonga i Jurica Vučko, koji igraju za Alaves, nisu nastupili. Iako nije ulazio u igru Jurica Vučko je, po prvi puta ove sezone, bio pričuva, dok bivši “dragovoljac” Đolonga nije bio niti na klupi.