Suci: Edo Tripković (Split), Branko Kožarec (Samobor), Slavko Kaurić (Glina), Šime Vukić (Rijeka)

NK Zagreb: Mihačić 5, P. Šimić 5,5, Rendulić 6, Stavrevski 6, Biškup 5,5, Osibov 6,5, Perić 4,5, Čižmek 5,5, Bule 5,5, Popović 5,5 (70. Lovrek 6), Banović 7 (80. Verhas -) Trener: Ivan Šušak

NK Cibalia: Marić 6, Andričević 5,5 (80 Grgić -), Čutura 6,5, Jurić 5,5, Leutar 5, Pernar 5,5, G. Meštrović 6, M. Meštrović 5, Bošnjak 5,5 (56. Pavličić 6), Maroslavac 5,5 (56. Tkalčević 5,5), Bartolović 7 Trener: Bruno Buhać.

Žuti kartoni:
NK Zagreb: Perić (23, 33), Biškup (40), Bule (80)
NK Cibalia: Meštrović (5), Maroslavac (31), Tkalčević (74), Bartolović (90)
Crveni kartoni: Perić (33. dva žuta)

Po oblačnom i vjetrovitom vremenu u Kranjčevićevoj se skupilo svega oko 1000 gledatelja. Ružno vrijeme i jutarnja kiša uništili su i natopili travnjak, koji se je tijekom utakmice sve više pretvarao u blato. Tako su i dresovi obiju momčadi bili sigurno i duplo teži zbog količine blata koja se nalazila na njima.

Kad smo već kod dresova, domaćini su nastupili u svojim tradicionalnim bijelo-plavim, dok su Vinkovčani imali prugaste plavo-žute, te je zbog te činjenice bilo još teže raspoznavati igrače.

U početku utakmice su Vinkovčani krenuli silovitije, ali taj pritisak trajao je početnih desetak minuta. Nakon toga bijeli su uspostavili ravnotežu te pokušavali nametnuti svoj način igre.

U tom periodu gosti su pokušavali preko dugih lopti i polukontrama. Već u samom startu, u petoj minuti Meštrović ruši Perića za žuti karton.

U 10. minuti Maroslavac ne stiže na vrijeme na jedan centaršut. Slijedi slična akcija, samo sa druge strane, gdje na loptu ne stiže Popović.

U 18. minuti gledamo i prvi korner na utakmici, Cibalijin, bez veće opasnosti po Zagreb.

U 23. minuti Popović proslijeđuje loptu za Čižmeka, koji je za korak prekratak.

Gužva pred Mihačićem (Snimio: Dražen Patarčić)

U istoj minuti Perić starta neoprezno na jednog igrača Cibalije, te mu sudac Tripković pokazuje žuti karton.

Zabilježili smo i udarac Bartolovića sa 20-ak metara preko gola Zagreba. Prva izglednija prilika bila je ona Popovića, kojem je loptu dodao Čižmek, kad je ometan obranom Cibalije uputio traljav udarac prema golu gostiju.

I Andričević nešto kasnije tuče iz daljine po sredini Zagrebova gola gdje se nalazio Mihačić.

A onda, dvije minute kasnije jedan od važnijh trenutaka utakmice - Perić nespretno i potpuno nepotrebno ulazi u noge Cibalijinog igrača, te mu sudac pokazuje drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nakon toga sljedi prekršaj gostujućih igrača nad Banovićem na nekih 25 metara od vlastitog gola. Slobodan udarac izvodi Popović, a lopta prolazi blizu vratnice gostiju. Za još jedan žuti karton, izborio se Biškup u 40. minuti, koji je u 45. minuti zabunom predao loptu gostujućem napadaču, koji se, na sreću Zagreba, spetljao, tako da je prvo poluvrijeme završilo 0:0.

Mario Meštrović odlično je kontrolirao sredinu (Snimio: Dražen Patarčić)

U drugom poluvremenu Šušak je malo povukao Bulea, tako da je Popović ostao sam u vršku napada. Zagrebaši su svoj manjak igrača uspjeli dobro pokriti, čak su imali veću inicijativu i ambicije tijekom tog drugog djela.

Tako u 52. minuti Popović hvata jedan centaršut, ali na njegov udarac prema golu, postavlja se Marić te izbacuje loptu u aut. Minutu kasnije i Stavrevski iskušava svoj udarac, puca sa 30-ak metara preko gola. U 56. min. se gosti odlučuju osvježiti te ulaze Pavličić i Tkalčević, umjesto Bošnjaka i Maroslavca. U 60. min. još jedna vrlo izgledna prilika za domaće, Popović navlači na sebe dvojicu igrača u šesnaestercu te vraća loptu do ŠimićaLovreka.

1:0 (Osibov, 76. minuta) U 76. min. Rendulić je izborio korner koji izvodi Banović, lopta ide na peterac gdje na nju skače Osibov te je zakucava u mrežu gostiju. Nakon tog gola konačno da je živnulo i to malo gledatelja što su bili nazočni na utakmici. Od te 76. min. nažalost dogodilo se ono što se nije trebalo dogoditi. Šuškovi dečki povukli su se totalno na svoju polovicu i pokušavali su igrati neku vrstu bunkera sa izlascima u kontre koje su na kraju bile fatalne po domaćine. U 80. min. Šušak i Buhać rade svaki po izmjenu, kod Zagreba izlazi Banović, a ulazi Verhas, dok kod gostiju izlazi Andričević a ulazi Grgić. Igrači Cibalie pritiskali su sa svih strana, naravno moralo je i kod njih puknuti jer su se totalno otvorili tako da je u 89. min. Bule sam izašao pred Marića koji brani udarac. A onda ono staro: tko ne iskoristi 100% priliku, dobije gol. E tako je bilo i ovaj puta. Samo ne jedan, već dva gola i to da nesreća bude veća, oba su pala u sučevom produžetku.

1:1 (Bošnjak, 90. minuta)

1:2 (Bartolović, 90 minuta) Prvi je iz gužve ugurao Bošnjak, a pobjedonosni Bartolović, koji je onda zbog neregularne proslave gola dobio žuti karton.

Sada nakon ovog poraza Zagrepčana, Vinkovčani bježe za tri boda te su se poravnali sa Riječanima koji imaju također 36 bodova, te im rastu više šanse za odlazak dogodine u kup UEFA.