Kranjčar i Srna zapaženi na humanitarnom spektaklu

Tomislav Pacak • četvrtak, 22.12.2005.

Ronaldo i Zinedine Zidane po treći su puta organizirali humanitarnu utakmicu, a među ostalima, danas su njihovi "prijatelji" bili Darijo Srna i Niko Kranjčar. Zidaneovi su dobili 4:2, no rezultat je dakako bio u drugom planu...

Slika 1 od 1.

Ovoga puta utakmica je odigrana protiv siromaštva u svijetu, čime su Ronaldo i Zidane nastavili svoju misiju kao ambasadori Razvojnog programa UN-a, a prihod od ulaznica usmjeren je prema siromašnima u Africi, Aziji i Južnoj Americi. Domaćin je bila LTU Arena u Düsseldorfu, a mirovinu je nakratko prekinuo i Pierluigi Collina kako bi dijelio pravdu.

Još jednom su dva ponajbolja igrača proteklog desetljeća privukli niz velikih nogometaša, a čast da među takvima nastupe dobili su i hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Niko Kranjčar.

Srna je igrao prvo poluvrijeme za Zidaneovu momčad, koju je s Matthausom vodio Srnin trener iz Šahtara, Mircea Lucescu. Srna je igrao na lijevoj strani, svojoj neprirodnoj, ali je svejedno bio među najaktivnijima u prvom dijelu.

Slika 2 od 3.

Inače, taj period igre Zidane i prijatelji dobili su s 2:1 pogocima Diega Tristana, dok je strijelac za "crne" bio Phillip Cocu. Srna je na poluvremenu izašao, ali Hrvatska je uskoro dobila novog predstavnika, u 57. minuti na teren je ušao Niko Kranjčar i odigrao vrlo dobro do kraja utakmice, s puno preciznih dodavanja i bez nepotrebnih drlibinga u koje su se (neuspješno) upuštali mnogi drugi.

Rezultat je, dakako, bio u drugom planu, a igra slična svakoj takvoj humanitarnoj utakmici - ne previše zanimljiva i atraktivna. Između ostalih, na utakmici su nastupili Rivaldo, Julio Baptista, Adu, Andrade, Kompany, Micoud, Berbatov, pa čak i već umirovljeni Predrag Mijatović.

U takvom društvu bilo je krasno vidjeti i dva člana hrvatske selekcije, a Nijemci će ih uskoro moći vidjeti na djelu i u "pravim" utakmicama...