Mali nogomet, EP kvalifikacije: Triler i happy end

Karlo Dževerlija • petak, 27.10.2000.

Prva pobjeda Hrvatske

Karlovac je domaćin kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo u malom nogometu 2000/2001. Uz našu reprezentaciju nastupaju još i Slovenija, Makedonija i Francuska. Sinoć su odigrane utakmice prvog kola: na utakmici otvaranja turnira Francuzi i Makedonci su podijelili bodove odigravši 2:2, dok su naši tek golom Dervišagića u pretposljednjoj minuti svladali čvrste Slovence 2:1. Ako je suditi prema uloženom trudu, pokazanoj želji i super uzbudljivoj drami koju su nam priuštili "Vatreni hakleri", učinjen je velik korak prema EP u Rusiji. Direktno sa mjesta događaja, osigurali smo vam podroban izvještaj...

KARLOVAC - Školska športska dvorana, gledatelja 1000
Suci: Van Eekelen, Van Helvoirt (Nizozemska)
Delegat: Schiepers (Belgija)

Strijelci: 1:0 Čuljak(5), 1:1 Džafić(7), 2:1 Dervišagić(39)

Hrvatska: Papeš, Čarapina 6.5, Dervišagić 7, Gričar 6.5, Martić 7, Alebić 6, Tomičić 6.5, Malvasija 6, Grdović 7.5, Delpont 6.5, Butigan 7, Čuljak 7.
Slovenija: Majcen 7, Delameja 6.5, Guček 6.5, Dobovičnik, Tesko 7, Gačnik 6.5, Kraut 6, Ribičić 6.5, Kos 6, Džafić 6.5, Simeunović 6.5, Pungartnik.
Ocjena igre: 7
Žuti kartoni: Čuljak(2), Tomičić (8), Teško (33), Simeunović (33).
Igrač utakmice: Robert Grdović.

Trener Marijan Brnčić pred 1000 Karlovčana izveo je Trener Marijan Brnčić pred 1000 Karlovčana izveo je postavu: Butigan, Grdović, Čuljak, Martić i Malvasija. Prvih pet minuta dvoboja nimalo nije poremetilo predodžbu o većoj kvaliteti naših haklera. U tom periodu nakon nekoliko poluprigoda, naši postižu vodeći zgoditak: nakon kornera, Čuljak u solo akciji matira Majcena. Nakon toga Brnčić hokejaški mjenja kompletnu postavu, a Slovenci to koriste već u sedmoj minuti. Nakon jedne "prodane" lopte Alebića, Džafić prodire i zabija pored nemoćnog i istrčalog Butigana. Ovo izjednačenje kao da je uplašilo naše reprezentativce: igra se u grču, anemično i bezidejno. Gosti sve do kraja poluvremena imaju više od igre, ali to, na sreću, ne uspijevaju naplatiti novim pogotkom.

Drugo poluvrijeme donijelo je i sasvim drugi pristup naših: Brnčić odustaje od učestalih promjena, pa prva postava na čelu s vrlo agilnim Grdovićem znatno pojačava tempo. Redaju se prilke naših: 21 min. - opasan udarac Grdovića, 22 min - poništen zgoditak zbog navodnog prekršaja, 23 min. - umalo autogol Slovenaca, 24- min Grdović u solo akciji kojoj je nedostajalo malo nesebičnosti, 5 min. - naši ne koriste kontru 3 na 1, zatim pokušaj Alebića, ponovno Grdovića... Želju naših na terenu konačno osjeća i, dotad naizgled nezainteresirana, karlovačka publika te pomaže glasnim navijanjem. "Prešanje" slovenske obrane (prijete kontrama) nastavlja se i dalje: greda Grdovića, neiskorištena kontra i konačno, 90 sec. pred kraj toliko željeni pogodak - kapetan Mićo Martić vukao je loptu sve do desnog ugla te je oštro uputio u dva metra. Na pravom mjestu u pravom trenutku našao se Edin Dervišagić i školski je pospremio u mrežu. Ruke u zraku, oduševljenje u publici najbolje govore koliko se željela pobjeda nad sjevernim susjedima. Do kraja Slovenci igraju bez golmana, ali naši znalački privode utakmicu kraju. Raspored za danas (petak): Hrvatska - Makedonija (18.00. HTV), Slovenija - Francuska (20.00).