Balaban strijelac, Butina "skinuo" jedanaesterac

Bojan Poturica, Dario Dodić • nedjelja, 28.08.2005.

I u 4. kolu belgijske Jupiler lige hrvatski reprezentativni napadač Boško Balaban zatresao je mrežu za Club Brugge na gostovanju kod Liersea. Brugge je mogao i izgubiti no na vratima su imali sjajnog Tomislava Butinu...

Slika 1 od 1.

Činilo se kako je Club Brugge na najboljem putu ka upisivanju nova tri boda na gostovanju kod Liersea. Već je u 12. minuti goste u vodstvo doveo Balaban. Igrao je Brugge jako dobro i sve je "mirisalo" na pobjedu. Ipak, u drugome dijelu kao da je na teren izašla i druga momčad Bruggea. Lierse je pritiskao i došao do pogotka u 70. minuti. Strijelac za Lierse bio je Nunes.

Da bi stvar po Brugge bila još gora, pred sam kraj susreta dosuđen je jedanaesterac za Brugge. Ipak, prisebni Tomo Butina obranio je udarac Tonyja Vairellesa. Da ne bi sve zasluge pripale našem reprezentativnom vrataru, valja istaknuti kako je Vairelles prilično loše izveo najstrožu kaznu. Kruno Lovrek nije nastupi za Lierse, već je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

I Standard se dosta mučio u gostima kod La Louvierea, ali je za razliku od Bruggea došao do sva tri boda. Junak gostiju bio je Tchite koji je hat-trickom donio pobjedu Standardu. Već u 29. minuti Standar je vodio s 2:0, ali pogocima Guilmota i Sancheza u drugome dijelu La Louviere je došao do izjednačenja. Svojim trećim pogotkom tri minute prije kraja Tchite je Standardu donio pobjedu. Vedran Runje je cijelu utakmicu proveo na vratima gostiju.

Mouscron je minimalno s 1:0 pobijedio Westerlo. Strijelac jedinog pogotka bio je Mustapha Oussalah u. 75. minuti susreta. Premijeru u dresu Mouscrona imao je Stjepan Skočibušić koji je u igru ušao u 84. minuti.

Germinal je s 2:1 pobijedio Genta. Mario Cvitanović odigrao je cijelu utakmicu za domaćine iz Antwerpena, a isto je učinio i Dario Smoje za gostujući sastav.

Jupiler liga, 4. kolo: Mouscron - Westerlo 1:0, La Louviere - Standard 2:3, FC Brussels - Charleroi 2:2, Germinal - Gent 2:1, Lierse - Club Brugge 1:1, Cercle Brugge - SV Zulte-Waregem 2:4, St. Truiden - Beveren 1:0.