Varteks - Čakovec: Važni bodovi za domaćine

Goran Štimec • subota, 28.10.2000.

Susret dvaju prvoligaša susjednih županija privukao je na Varteksov stadion oko 6.000 gledatelja, od čega su velik dio činili gostujući navijači. Moglo bi se reći da je, što se tiče podrške s tribina, za obje momčadi ovaj susret bio poput igranja na domaćem terenu.

Varteks i Čakovec odigrali su jednu ne previše atraktivnu utakmicu, bilo je dosta grubosti, nervoze i pogrešaka s obje strane. Čakovec je pomalo podbacio u odnosu na svoje dosadašnje partije, a Varteks je pokazao da debakl iz Koprivnice (poraz od 1:7) nije ostavio previše negativnih posljedica. Laganu premoć na terenu Varteksovi su igrači i konkretizirali potkraj utakmice za minimalnu pobjedu od 1:0.

Već u 7. minuti Režić je svojom pogreškom stvorio priliku Škaričiću, no udarac gostujućeg igrača sa 18 metara dobro postavljeni Mađarić je obranio. Par minuta kasnije s druge je strane nakon kornera Hrmana glavom zaprijetio Kastel, ali su Čakovčani loptu izbacili sa same gol-linije. Nakon toga gledamo jedno razdoblje izjednačene igre, tempo je smanjen. Iako, bilo je puno neugodnih startova, na samoj granici grubosti. U 26. minuti zdesna iskosa prijeti Bjelanović, ali ne puca najbolje, pogađa ravno u Perića. U nizu poluprilika do kraja poluvremena treba istaknuti tek udarac Drobnea po sredini vratiju nakon jedne polukontre, te udarac Šafarića, koji si je sam stvorio priliku, no i ta prijetnja nije bila dovoljno opasna za golmana Čakovca.

Drugi dio počinje bez zamjena, ali ponovo obje momčadi prebacuju u višu brzinu. 49. i 52. minuta donijele su dvije odlične prilike, na svakoj strani po jednu. Najprije se Nikola Šafarić zario po sredini obrane gostiju, lopta se u gužvi odbila do Halimija, čiji udarac zdesna iskosa ponovo neutralizira Ilica Perić. Pred vratima Varteksa, pak, nakon odlične duge dijagonale, našao se Ribić, Mađarić izlazi pred njega i brani, ali se tom prilikom i ozlijedio, nešto kasnije zamijenjen je Rumbakom.

A onda, određena nadmoć domaćina konkretizirana je u 70. minuti. Sabolčki je, u jednom od niza svojih proboja po desnom boku, došao na rub šesnaesterca, pucao, a na šest metara pred vratima "pogodio" je Drobnea - lopta je iznenadila Perića i zabila se pod gredu - 1:0. Postavilo se pitanje da li je Drobne možda bio u zaleđu, no konačan odgovor morat će se potražiti na televizijskoj snimci.

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli ništa bitnije napraviti, tri prilike vrijedne spomena imali su Varaždinci, jednom Drbone, te dva puta Šafarić. Ali rezultat se nije mijenjao. Varteks je osvojio važne bodove, dok Čakovec slabom igrom nije mogao očekivati više od poraza.

Izjave nakon utakmice

Ilija Lončarević, trener Čakovca: "Čestitke Varteksu na zasluženoj pobjedi. Utakmica je bila samo na trenutke kvalitetna, mi smo nakon prvih desetak minuta potpuno nestali s terena. Neefkiasnost i nesnalažljivost nekih naših igrača dali su šansu Varteksu, koji ju je znao iskoristiti."

Ivan Katalinić, trener Varteksa: "Čini se na kraju da smo imali nešto više prilika, ali nismo ih znali završiti. Čakovec je pokazao čvrstu igru, očigledno nije slučajno na poziciji koju trenutno zauzima. Za nas, ovo su vrlo važni bodovi jer nam omogću priključak u borbi za prvih šest mjesta."