Borussia Dortmund Kaiserslautern 1:2
Nedjelja, 29.10.2000.
Koln Stuttgart -:-
1860 Munchen Hertha -:-

U petak i subotu je, kao i obično, odigrana većina utakmica njemačke nogometne Bundeslige. Vidjeli smo mnoštvo čudnih rezultata, obrata u posljednjim minutama i "kikseve" favorita. U cijeloj toj priči idealnu prigodu, za vrh ljestvice, imao je Schalke 04, ali su u derbiju protiv Bayer Leverkusena, na domaćem terenu, osvojili samo bod.

Bayern je gostovao, na sjeveru, kod Werdera, i uspjeli su samo remizirati. Utakmica je riješena već u 12. minuta, do kada smo vidjeli oba gola. Paolo Sergio je u 6. doveo Bayern u vodstvo, a Ailton je bio precizan iz jedanaesterca u 12. minuti te postavio rezultat 1:1, koji se nije mijenjao do kraja utakmice.

Večernju utakmicu igrali su Schalke i Bayer tako da su igrači Schalkea znali da pobjedom mogu ponovo izbiti na prvo mjesto. Pred oko 45 000 gledatelja, koliko ih se okupilo na stadionu u Gelsenkirchenu vidjeli smo jedno loše prvo poluvrijeme i solidan nastavak. Ipak, utakmica je završila na najnepopularniji način, bez golova. Da je tako završilo treba zahvaliti napadačkom dvojcu domaćina, Sand – Mpenza, koji su u utakmici sa “apotekarima” totalno zakazali, te vrataru Recku, koji je u nekoliko navrata zaustavio goste u vrlo izglednim prigodama. Od naših igrača Robert Kovač i Boris Živković su solidno odigrali cijelu utakmicu.

U Dortmundusmo vidjeli susret dvaju igračkih legendi na klupama dvaju slavnih njemačkim klubova, Matthiasa Sammera i Andreasa Brehmea koji vode Borussiju i Kaiserslautern. Uspješniji je ipak bio Andreas Brehme, koji zasad ima stopostotan učinak u trenerskoj karijeri, tri utakmice, tri pobjede u nizu za Lautern, otkako je preuzeo trenersku ulogu od Rehagela. Poveli su gosti golom Hristova u 13. minuti, a Borussia od tog trenutka potpuno preuzima igru i dominira do kraja utakmice. Zasluženo izjednačenje stiglo je preko Evanilsona u 63. minuti, ali su igrači Borussije još jednom prokockali pobjedu u posljednjim sekundama. Reich je bio koban, nakon pogreške Dedea, te je u 89. minuti donio pobjedu gostima iz Lauterna.

Još teži poraz doživjeli su Hamburžani na gostovanju kod Unterhachinga. HSV je poveo golom Kientza (12) i sigurno držao igru. Sve do posljednje tri minute kada su primili dva gola i doživjeli još jedan neugodan poraz. Za Haching je izjednačio Straube (87), a Spizak je u 90. minuti osigurao trobod domaćinima. Oba pogotka pomalo idu na “dušu” Butta jer čini se da je mogao i bolje reagirati u obje situacije. Niko Kovač će zbog ozljede zadobivene u susretu protiv Juventusa biti izvan stroja oko mjesec dana tako da nije nastupio, a Andrej Panadić igrao je do 62. minute.

Dvije interesantne utakmice na programu su još u nedjelju. U Munchenu, kod “sechsigera” gostuje Hertha, koja bi eventualnom pobjedom dospjela na prvo mjesto, a ništa manje interesantan neće biti niti ogled “utopljenika” Kolna i Stuttgarta, kojima je međusobni susret posljednja prigoda da eventualno uhvate priključak sa gornjim dijelom ljestvice.