Kim Källström
71'
Lars Lagerbäck

Slika 2 od 2.

Hrvatska je uspjela! Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu! U fantastičnoj atmosferi,, pred rasprodanim Maksimirom, hrvatski nogometni junaci ostvarili su još jednu "povijesnu" pobjedu i osigurala nam novo veličanstveno ljeto na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj. Borbena i agresivna igra naših reprezentativaca nagrađena je novom velikom pobjedom i novim velikim slavljem.

Naši su počeli dobro, diktirali su ritam igre i prijetili u početnim minutama. Prvu prigodu stvorili smo u 17. minuti. Dado Pršo je prsima primirio loptu na udarac Ivanu Klasniću koji puca iz prve, no Isaksson dobro reagira. Tri minute kasnije, Srna u svom stilu oštro ubacuje loptu u šesnaesterac, Tudor pokušava bez oklijevanja, no loše zahvaća loptu.

U 25. minuti cijeli stadion proživljavao je teških nekoliko sekundi, očekujući "presudu" kapetanu Niki Kovaču. Niko je nasrnuo na jednog švedskog igrača, koji je nekoliko trenutaka prije "pokosio" njegovog brata Roberta, no vrlo dobri talijanski sudac De Santis nije Niki dao drugi žuti karton, ni švedskom igraču za rušenje Roberta.

Slika 3 od 3.

Najbolju prigodu u prvom dijelu Hrvatska je propustila u 34. minuti. Klasnić je dobio preciznu loptu u šesnaestercu, za trenutak se oslobodio pratnje i izborio prostor za udarac, no pucao je visoko preko gola.

Uslijedile su minute "krize" naših, u kojima su Šveđani prebacili težište igre na našu polovicu. Iz tog pritiska rodila se i prigoda Larssona u 38. minuti, nakon asistencije Alexanderssona, no napadač Barcelone nije dobro zahvatio loptu. Naši su se brzo izvukli iz nekoliko neugodnih minuta Šveđani osim kruženja oko našeg šesnaesterca nisu uspijevali opasnije prijetiti Butini. U 40. minuti Pršo još jednom asistira Klasniću, no prije njega švedski vratar kupi loptu.

Drugi dio ponovno otvara propuštena prigoda Klasnića, koji idealnu Srninu loptu nije uspio sprovesti u mrežu. Nakon toga slijedi minuta koja nam je donijela novo slavlje.

Slika 1 od 1.

Lopta je došla unutar švedskog šesnaesterca, a kapetan gostiju Olof Mellberg nespretno zahvaća loptu rukama. Jedanaesterac čist kao suza i prigoda koju Darijo Srna nije propustio. Isaksson u jednu, lopta u drugu stranu, Hrvatska vodi 1:0.

Tribine su proključale, počela je pjesma koja je trajala do zadnjih trenutaka, nakon čega je uslijedila erupcija slavlja. Bez velikih problema hrvatski igrači junački su izdržali do posljednjeg sudačkog zvižduka. Šveđani su pokušavali, tražili pukotinu u našoj obrani, no nisu je pronašli. Hrvatska nogometna reprezentacija još je jednom dokazala koliko snage, želje i kvalitete posjeduje i još jednom je razveselila vojsku svojih navijača. Lijepo je još jednom na kraju reći: Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu!