Rayo Vallecano Valladolid 2:1
Osasuna Athletic Bilbao 1:1
Zaragoza Racing 2:0
Sociedad Mallorca 0:1

Ovog vikenda odigrano je na Iberijskom poluotoku 9. nogometno kolo. Njega su obilježili porazi, do ovog kola, tri prvoplasirane momčadi (Real, Deportivo i Valencia), ali i konačno dobri nastupi naših igrača. Priča tjedna je svakako Real Madrid, koji je u četiri dana nanizao dva uzastopna poraza…

”Kraljevi” su ovog vikenda gostovali kod Numancije želeći popraviti dojam pokvaren u srijedu kada su na domaćem terenu poraženi od Mallorce sa 0:2. No nisu dobro počeli i već u 6. minuti gubili su sa 1:0. Strijelac je bio Rumunj Rosu. U 16. minuti je Raul izjednačio omjer, ali smo 40-ak sekundi kasnije Rosu je ponovo iznenadio obranu Reala. Fenomenalnu partiju rumunjski internacionalac okrunio je hat-trickom, postavivši u 64. minuti konačnih 3:1.

Slično se moglo dogoditi i njihovim najljućim rivalima, Barceloni. Katalonci su gostovali kod Las Palmasa, a nakon dugo vremena u sastav otočana vratio se i naš reprezentativac Robert Jarni. Upravo je Jarni bio inicijator najvećeg dijela akcija po lijevoj strani te je odigrao odličnu utakmicu. Ipak, njegovi napadači nisu znali iskoristiti odličnu igru Las Palmasa pa su gosti na odmor otišli bez gola u mreži. Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u nastavku i to u mreži domaćina, Las Palmasa. Postigao ga je Brazilac Rivaldo u 47. minuti donijevši tako svojoj momčadi vrijedna tri boda.

Osim Jarnija u ovom kolu istakao se još jedan hrvatski igrač, Jurica Vučko. On je u svojem debiju za Alaves postigao pogodak za 3:0 svoje momčadi. Igrala se 85. minuta i na ubačenu loptu je natrčao Vučko te uputio udarac ravno u vratara. Lopta se, na njegovu sreću, od vratara odbila u leđa jednom obrambenom igraču te završila u golu. Jurica je ušao kao zamjena u 73. minuti, a njegov klupski kolega, Vlatko Đolonga odgledao je susret sa klupe za pričuve. Konačni rezultat je bio 4:0 za Alaves, koji je tako najbolje iskoristio poraze vodećih te dospio do visokog drugog mjesta.

Usprkos pomalo neočekivanom porazu protiv Espanyola, prvoplasirana je i dalje Valencia, a na diobi drugog mjesta sa Alavesom nalazi se Barcelona. Derbi idućeg kola igraju Valencia i Rayo, a Alaves gostuje kod Valladolida. Real Madrid si više ne može dopustiti još jedan “kiks” pa će tako na domaćem terenu vrlo teško biti Las Palmasu, kojima će vjerojatno i bod biti “velik kao kuća”. Robert Jarni biti će sigurno posebno motiviran protiv svojeg bivšeg kluba…