Italija: Efikasno kolo gostiju

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 06.11.2000.

Čak 16 od mogućih 27 bodova odnijeli su gosti, u 5. kolu talijanske Serije A. Uz to, raspoloženi su bili strijelci, viđena su čak 33 pogotka (3.7 po utakmici). Samo četiri hrvatska nogometaša odigrala su “glavnu rolu”, s opaskom da ni jedan od njih nije pružio nezaboravnu partiju, a samo se Igor Tudor veselio pobjedi.

18. Napoli - 1 (5:13)

Još u subotu odigran je “triler” u Firenzi, gdje je gostujuća Perugija iznenadila Fiorentinu i stavila na velike muke turskog trenera domaćih Fatiha Terima. Istoga dana, Lazio je rutinski ubilježio pobjedu protiv Bologne, pogocima odličnog Nedveda (10.) i Crespa (65.).

U nedjelju je najveće iznenađenje priredila Atalanta. Novaci u ligi ostali su neporaženi kod Milana na San Siru, štoviše - imali su vodstvo 1:3 na kraju prvog dijela. Ipak, do kraja su Milanezi (Boban igrao do 77. minute) uspjeli poravnati preko Bierhoffa i Shevchenka i barem spasiti bod, no njihovo bodovno stanje je vrlo kritično. Za momčad njihovog kalibra, 5 bodova iz 5 utakmica je - premalo.

Čelnu poziciju sačuvalo je Udinese, pobjedom protiv Leccea kod kuće (Vugrinec igrao svih 90 minuta za goste). Roma nije dopustila iznenađenje u Bresciji, iako su na poluvremenu gubili 2:1. U drugom dijelu sve je sjelo na svoje mjesto zahvaljujući - Gabrielu Omaru Batistuti, koji je prvim hat - trickom u novom dresu najavio da mu za golove pogoduje i južnjačka klima glavnog talijanskog grada.

Juventus je odnio bodove iz Reggine, pogocima Trezegueta (Tudor igrao do 82. minute), a stolica se vrlo neugodno trese Zdeneku Zemanu, treneru Napolija, koji u vrućem okruženju još nije osjetio slast pobjede. I Parma, Dinamov protivnik u 2. kolu Kupa Uefe, bila je jedna od momčadi koje su se zadovoljne vratile s gostovanja, pogotkom Mbome u 88. minuti. U Bariju su pobjedu ostvarili: Buffon, Thuram, Torrisi, F.Cannavaro, Fuser, Boghossian, Almeyda, Falsini (od 60. De Souza), Conceiçao, Mboma (od 89. Appiah), Micoud (od 65. Milošević). U večernjoj utakmici, Inter je uspio spasiti bod u Veroni, Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta.

Rezultati 5. kola: Fiorentina - Perugia - 3:4, Lazio - Bologna - 2:0, Bari - Parma - 0:1, Brescia - Roma - 2:4, Milan - Atalanta - 3:3, Napoli - Vicenza - 1:2, Reggina - Juventus - 0:2, Udinese - Lecce - 2:0, Verona - Inter - 2:2.