POREDAK: Arsenal 13, Lazio 13, Šahtar 6, Sparta 3.

POREDAK: Valencia 13, Lyon 9, Olympiakos 9, Heerenveen 4.

SKUPINA D
Galatasaray – Sturm Graz 2:2
Glasgow Rangers – Monaco 2:2
POREDAK: Sturm 10, Galatasaray 8, Rangers 8, Monaco 7.

Prije šestog i posljednjeg kola Lige prvaka poznato je bilo pet četvrtfinalista; Valencia, Arsenal, Lazio, Real Madrid i Spartak. Za prolazak u daljnji krug najelitnijeg nogometnog natjecanja u svijetu tako su ostale još tri pozivnice za koje se borilo čak šest jakih europskih momčad. Netko je nažalost morao otpasti…

Najuzbudljivije su svakako bile utakmice u skupini D, gdje su sve četiri momčadi imale šanse za četvrtfinale Lige Prvaka, a jedino je Sturm imao kakvu takvu sigurnost jer su imali osigurano najmanje treće mjesto i Kup Uefa. Igralo se u Glasgowu, gdje je kod Glasgow Rangersa gostovao Monaco te u Istanbulu gdje su igrali Galatasaray i Sturm. “Grazerima” je bio dovoljan i remi, a u najnepovoljnijoj situaciji su bili igrači Monaca jer im je za četvrtfinale “igrala” samo pobjeda. No, u Glasgowu je počelo loše po Monaco, već u 2. minuti Miller je doveo Škote u vodstvo. Sturm je za to vrijeme u Carigradu startao loše, a jedini pogodak u prvom dijelu vidjeli smo u 30. minuti nakon jedanaesterca, iz kojega je precizan bio Ergun. Vodstvo je u tom trenu bilo na strani domaćih momčadi, Glasgowa i Galatasaraya kojima se tako smiješilo četvrtfinale. Ipak, do poluvremena je Monaco izjednačio pogotkom Da Coste te malo popraviti svoju situaciju. Momčad Sturma je ponovo pokazala da ima karakter, a Osim da je odličan trener. Jer igrali su sve bolje kako je odmicala utakmica te su u drugom dijelu su potpuno dominirali nad Turcima. Upravo Osimove zamjene Korsos i Yuran su bile zaslužne za izjednačujući gol. Kocijan je započeo akciju, Korsos odlično nabacio, a Yuran bio na pravom mjestu glavom. U međuvremenu su ponovo poveli Škoti u Glasgowu. Strijelac je bio Mols u 52. minuti. Budi se i Monaco svjestan da nema više što izgubiti. I kada se to najmanje očekivalo uslijedio je novi dramatični obrat u Carigradu. Galatasaray je ponovo poveo. Jardel je bio odlično “ukočen” od strane obrambenih igrača Sturma, i samo u jednoj situaciji je njegova glava bila viša od Prilasnigove. Nažalost po Sturmovu momčad bilo je to u 75. minuti kada je Brazilac pogodio i doveo Turke ponovo u vodstvo, 2:1. Prije toga su u istoj minuti prvo Vastić, a zatim Kocijan propustili iz odličnih prigoda razriješiti utakmicu. U 75. minuti je tako bilo 2:1 na oba terena što je vodilo u daljnji krug natjecanja Rangers i Galatasaray. Ali naravno da se dogodio novi obrat. Ovaj puta u Glasgowu. Zadranin Dado Pršo (ušao kao zamjena u 59. minuti), asistirao je kapetanu Monaca, Marcu Simoneu, a Talijan je poravnao omjer. Neriješen rezultat u Glasgowu je odgovarao objema takmacima utakmice u Istanbulu. U međuvremenu je u Istanbulu Emre “pocrvenio” te dodatno olakšao posao Austrijancima, koji nikako nisu izgledali kao momčad koja može izgubiti. Igrali su odlično, koncentrirano, samopouzdano te su stigli i do zasluženog izjednačenja. U tome im je pomogao Hakan Unsal koji je u gužvi skrenuo loptu, nakon udarca Schoppa, u vlastitu mrežu. Tako je na oba terena rezultat glasio 2:2. To je bilo nepovoljno za takmace iz Glasgowa te su obje momčadi “jurnule” na pobjedu. Ipak do kraja se rezultat nije mijenjao, a Sturm i Galatasaray, kada su saznali za rezultat iz Škotske, nisu niti pokušavali napraviti ništa, jer, bili su u četvrtfinalu. Fenomenalnom igrom Sturm je tako došao do remija u Istanbulu. Odlično su igrali, te dali svoj veliki obol pobjedi Sturma, i Ivica Vastić te Tomica Kocijan, naravno svih 90 minuta. Drugo mjesto u skupini pripalo je turskom Galatasarayu, a Rangersi će ići ipak samo u Kup Uefa. Monaco je na kraju završio na posljednjem mjestu u skupini D, koja se, po viđenoj dramatičnosti, pokazala kao "infarktna" skupina.

Lyon je jedinu dilemu u skupini C razriješio već u 2. minuti povevši preko Laiglea 1:0. U prvoj utakmici sa grčkim Olympiakosom je bilo 2:1 tako da je rezultat za Francuze bio povoljan. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao pa će, pored, ranije “sigurne” Valencije, u četvrtfinale Lyon. Grci će se morati zadovoljiti sa Kupom Uefe.

U skupini A cijelu utakmicu za Bayer odigrala su čak trojica naših reprezentativaca; Robert Kovač, Boris Živković i Jurica Vranješ. No, niti oni nisu pomogli da u lošoj utakmici, između Sportinga i Bayera, gledatelji vide golove. Ostalo je na kraju 0:0, a “apotekari” su otprije sigurni sudionici Kupa Uefa. Prva dva mjesta pripala su Realu i Spartaku, a u njihovom međusobnom duelu pobjednik je odlučen autogolom. Njega je postigao igrač Reala, Geremi, te donio pobjedu Rusima.

Pravi pothvat ostvarili su igrači ukrajinskog Šahtara. Ušli su u Kup Uefa kao treći u svojo skupini iza takvih velikana kao što su Arsenal i Lazio, a ispred češke Sparte. Taj uspjeh ostvarili su, nevjerojatno laganom, pobjedom nad Arsenalom. Bilo je 3:0, a strijelci su bili Atelkin (34), Vorobey (57) i Byelik (66). Usprkos činjenici da su “topnici” igrali sa znatno oslabljenom momčadi, uspjeh Ukrajinaca je podvig vrijedan divljenja. Držimo im palčeve i u Kupu Uefa. Naravno, osim ako na žrijebu u petak ne nalete na Osijek